SÚLAD | Občianske zdurženie SÚLAD | Občianske zdurženie

Kalendár stretnutí

Kráčame v kole roka, Jesenná rovnodennosť

Stretnutia na sviatky roka | Kráčame v Kole roka
22. September 2017
Zvolen
Tehelná 4.
od 18.00 do 21.00 hod.
12€

Kráčame kolom roka a oslavami prírodných sviatkov. Spoločne spoznávame jednotlivé obdobia roka, hľadáme súvislosti s našim životom, pozorujeme, čo nám príroda hovorí. Ladíme sa tým na cyklus ročných období aby sme mohli prirodzene plynúť v jeho rytme. Spoločne sa stretávame, posúvame svoj život pomocou kvalít prírodných cyklov,  oslavujeme dni, ktoré nám hovoria o tom, čo sa deje aj v našich životoch.

Jesenná rovnodennosť  deň v roku kedy sa leto vymieňa s jeseňou. Deň aj noc majú rovnakú dĺžku a dávajú signál prírode, že prichádza temná časť roka. Je to jeden z dvoch dní v roku, kedy nás príroda informuje o dokonalej rovnováhe. Oslavujeme s vďačnosťou za úrodu, hojnosť, svetlo a slnko. Podľa starých Slovanov  Slnko významnou mierou ovplyvňovalo vegetatívne obdobie, plodnosť, úrodu a tým aj dostatok obživy pre ľudí. V období osláv sa pália ohne,ďakuje sa prírode za výživu, uctieva sa jej sila a hojnosť. Pripravujú sa amulety, ktoré nás chránia v obdobiach temna a dodávajú silu.  A tak sa zas pri oslave budeme  hrať, tancovať, maľovať, relaxovať, zdieľať osobné témy, ktoré sa nám budú spájať s týmto prírodným obdobím, budeme spoznávať históriu starých Slovanov a vnímať naše spojenie s prírodou.

Platba môžete realizovať priamo na mieste. 

Prihlasujte sa prosím, cez náš prihlasovací formulár.  Záujem o účasť odporúčame potvrdiť platbou na účet: SK7909000000000402936872, počet miest je obmedzený vzhľadom na veľkosť priestoru. Do poznámky ku platbe, uveďte názov seminára a vaše meno. Ďakujeme.

So sebou si prineste pohodlné oblečenie na pohyb, deku alebo karimatku na sedenie, malú zobku na oslavu:) všetko ostatné je na akciu zabezpečené. Dajte o sebe vedieť aspoň 3 dni pred akciou, určíme si spoločne miesto. Budeme  sa do prírody presúvať autami, dohodneme si vzájomný zvoz.

Tešíme sa na stretnutia s vami.

 

 

 

 

 


Chcem sa zúčastniť   Viac o téme  
Jana Almaja Vaculčiaková

Som lektorka zážitkových seminárov a podporných skupín. V individuálnych konzultáciách sprevádzam ľudí témami, ktoré ich zaťažujú. Vediem občianske združenie Súlad.

Viac o mne

Ďaľšie stretnutia

Nenašli sa stretnutia k tejto téme.