SÚLAD | Občianske zdurženie SÚLAD | Občianske zdurženie

V spojení s prírodou

Stretnutie v prírode 2023

Spojenie s prírodou je dôležitou súčasťou nášho života. Môže byť o záhradke, o prechádzakach, o rozhovoroch ale aj o zážitkoch, ktoré nám ukážu ako môžeme spojenie vnímať a realizovať v každodennom živote s pomocou vlastného tela. Inšpirujúce chvíle v prírode sú pre nás.

Počúvam ľudí ako hovoria o potrebe spájania sa s prírodou. Rozprávajú o záhradkách, o pestovaní plodín, o prechádzkach v prírode. Je to skvelé vnímať ako sa svojim uvedomením  vraciame k spojeniu s tým obrovským zdrojom, s našou Zemou. Je to dôležité tým viac, čím viac cítime chaos v systémoch, ktoré sme tu vytvorili.

Žijeme v mestách, život v nich je pohodlnejší a praktickejší ale čím viac sme ich súčasťou, tým viac sa vzďaľujeme prírode. Stretávam sa s tým, že prechádzka v prírode sa pre človeka stáva  niekedy až nedostupnou možnosťou relaxácie. Vymysleli sme mnoho spôsobov ako svoju rovnováhu udržiavať. Niekdy cítime, že krátky pobyt v prírode stačí na to aby sme stratenú rovnováhu získali naspäť.

 

Čo nám stretnutie prinesie?

Čas pre seba, relax, zastavenie, pochopenie.

Inšpirujúci čas s ľuďmi podobného naladenia.

Vedomie prirodzeného života, vedomie spojenia sa so živlami a techniky, ktoré príroda ponúka.

Sebapoznanie a rozvíjanie vlastnej tvorivosti pomocou pohybu a prírody.

Pohyb, hry, prírodu, relax,  inšpirácie, techniky pre spokojný každodenný život.

Čo znamená kontakt s prírodou ? 

Pozorujem prírodu dlhé roky, vnímam jej odkazy, jej premenlivosť a cítim veľké spojenie a podporu. Pre mňa je knihou, ktorá mi objasňuje dôležitosť nepretržitej zmeny, ktorá ma vedie cestou denných, mesačných, ročných, životných cyklov, je pre mňa systémom, o ktorý sa vždy môžem oprieť a vnímať prirodzenosť bytia, aktivitu a pokoj, svetlo a tmu, dualitu, ktorá má v sebe celú škálu možností pre každodenný život.

Vnímanie prírody vo svojom tele, prináša vedomie, že sme jej súčasťou, že k nej patríme, že je zdrojom, s ktorým sme v nepretržitom spojení. Toto vedomie upokojuje, je to spojenie s matkou, ktorá je tu vždy pre nás, živí nás. Robíme množstvo krokov, ktoré jej škodia a zároveň škodia aj nám.

Často počujem ženy ako hovoria: „Viem, čo mám robiť, len neviem ako.“  Baví ma objavovať spôsoby, možnosti, princípy a baví ma deliť sa o to, čo poznám s ostatnými.

Pozývam ľudí v každom veku do priestoru plného inšpirácií, pohybu,  zážitkov, spoznávania a skúmania nových možností. Spojenie s prírodou môže byť zároveň príležitosťou pre spojenie sa so sebou. Ak vnímame viac seba, vnímame viac aj prírodu.   Všetko, čo zažijeme, budeme vedieť používať v každom ďalšom dni svojho života a prinesieme to do rodín ku svojim blízkym.

Pohyb a vnímanie tela s pomocou prírody, uvoľnenie a relax  pomocou cvičení, spoznávanie seba a prírodných zákonitostí, vnímanie zmyslov, rozhovory, spolu zážitky, ženská láska a bezpodmienečná láska prírody, hry a smiech. Niekedy sa ženy boja chodiť samé do prírody, do lesa. Keď nás ide viac, je to  zábava. Aj preto vytváram priestor na stretnutia v  krásnej prírode s množstvom zážitkov a inšpirácií.

Aj takýto môže byť  letný čas pre seba.

 

Miesto: Zvolen konečná Zlatý Potok.

Bus-konečná, pôjdeme cestou do kopca 15 min. smer Baková jama, Sliač  

Termín: sobota 13. 5. 2023

Čas: od 9.00 do 13.00 hod.

Minimálny príspevok  12 €  

Prosím prihlasujte sa, hneď ako si budete isté, že chcete prežiť takýto inšpirujúci čas v prírode, potrebujem nachystať pre prihlásené ženy pomôcky na aktivity. Prihlásenie potvrdte platbou na účet: SK7909000000000402936872

Prosím obliecť sa vhodne do prírody, odporúčam vziať si so sebou niečo na sedenie v prírode/karimatku a tekutiny na pitie a zošiť s perom.

 V prípade nevhodného počasia sa termín presunie 🙂 

Teším sa na stretnutie s vami:)

 Lektori

Jana Almaja Vaculčiaková

Som lektorka podporných skupín a zážitkových seminárov. Sprevádzam ľudí na individuálnych stretnutiach. Vediem občianske združenie Súlad.

Viac o mne