SÚLAD | Občianske zdurženie SÚLAD | Občianske zdurženie

Umenie v pohybe

Tvorivo - pohybová dielňa

Precíťme umenie vo svojom tele a spoznajme pohyb, ktorý si bežne neuvedomujeme. Otvorme sa zážitku, aby sme mohli objavovať vlastné možnosti a možnosti života. Spoločne urobme bezpečný krok k niečomu novému a potom prenesieme tento zážitok do každodenného života.

Umenie

Umenie môže podporiť relaxáciu, regeneráciu a sebapoznávanie. Vnesie do každodenného života nové zážitky, voľnosť, radosť, kreativitu, inšpirácie, hravosť. A čo sa stane ak umenie spojíme s našim reálnym životom pomocou  pohybu a vlastnej tvorivosti?

Spontánny pohyb

Nájdeme si bezpečné miesto v priestore a rozpohybujeme svoje telá. Takto začneme. Viac vám neprezradím, lebo by som mohla pokaziť celý zážitok. Spýtam sa len:

Poznáte svoju tvorivosť a jej možnosti?

Videli ste sochy v pohybe?

Tancovali ste na báseň?

Inšpirácie umením môžu obohatiť pohyb o nový rozmer a my sa otvoríme takémuto zábavnému a zároveň poučnému sebapoznávaciemu experimentu:)

Pritom sa určite zase trošku spoznáme, precítime význam umenia v ľudskom živote, uvoľníme svoju spontánnosť, zažijeme  nový rozmer pohybu. Možno nás takýto deň povedie k tomu, aby sme telu a spontánnemu pohybu venovali väčšiu pozornosť, lebo zistíme, aký význam pre náš život má.

Čo stretnutie prinesie?

Čas pre seba, nový zážitok.

Pohyb spojený s tancom a inšpirácie gréckou mytológiou.

Uvoľnenie napätia s stresu.

Zábavu, spontánnosť, zdieľanie.

Sebapoznanie, objavenie svojich schopností a kvalít.

Rozviniete viac kontakt s vlastným telom a spoznáte možnosti, ktoré má.

Uvoľníte svoju myseľ a prežijete deň bez riešenia každodenných situácií.

Zažijete deň plynutia v kairose a množstvo inšpirácií.

Umenie budete cítiť v každej bunke tela.

 

 

 

Kde: miesto bude doplnené po dohodnutí podrobností o priestore

Kedy:  sobota alebo nedeľa 2018

Čas: 10.00 – 17.00 hod.

Lektorka: Jana Almaja Vaculčiaková

Predpokladaný príspevok: 45

Zálohovou platbou 25€  potvrdíte svoju účasť a miesto na akcii. Zvyšok príspevku uhradíte na mieste.  Záloha je nevratná.  Týždeň pred akciou posielame prihláseným účastníkom, ktorí uhradili zálohu, bližšie informácie k akcii.

Prihlasujte sa, prosím, cez náš prihlasovací formulár. Záujem o účasť odporúčame potvrdiť platbou na účet: SK7909000000000402936872, počet miest je obmedzený vzhľadom na veľkosť priestoru. Do poznámky ku platbe uveďte názov seminára a Vaše meno. Ďakujeme.

Materiál na akciu je zabezpečený.

Prineste si pohodlné voľné oblečenie na pohyb (môžu byť volné šaty alebo sukňa) a obľúbenú báseň.  

Iné možnosti k programu

Ak máte záujem o túto tému a viete zorganizovať skupinu žien/10-12/ vo vašom meste, pokojne sa ozvite. Potrebujeme zabezpečiť priestor. Na podmienkach spolupráce sa radi dohodneme osobne na tel. čísle: Jana Almaja Vaculčiaková – +421 907 141 509. Ďakujeme.

Môže to byť  jednodňový alebo víkendový seminár. 

Tešíme sa na stretnutia s vami 🙂.

 

 Lektori

Jana Almaja Vaculčiaková

Lektorka zážitkových seminárov a podporných skupín. Sprevádza ľudí na individuálnych stretnutiach. Vedie občianske združenie Súlad.

Viac o mne