SÚLAD | Občianske zdurženie SÚLAD | Občianske zdurženie

ZELENÁ LÚKA, prvé kroky

16.02.2021

Nový život vznikajúci z kruhu

Nemám rada seriály ale teraz ho vytváram. Pokračujem ďalej v písaní o zelenej lúke. Nie je to len písanie, cítim ako som sa rozhodla, že urobím prvé kroky a svoju pozornosť zameriam práve na lúku, ktorá je tu pre nás.

V noci 11. 2. 2021 som sa zobudila a uvedomila som si, že sa potrebujem rozhodnúť. Cítila som ako svoju energiu delím na dve časti. Jednu časť venujem tomu, čo sa spája s mojou minulosťou, čo vnímam, že v spoločností prechádza transformáciou a v mnohých kvalitách už končí. Druhú časť svojej energie som venovala úvahám o tom, čo je podstatné urobiť, aby som nazbierala odvahu a robila prvé kroky do neznáma.  V predstave sa otočím na minulosť a poďakujem za každú príležitosť, ktorou ma obdarila.

Ráno som vstala s pocitom integrácie, nedelím sa, som celá v príležitosti, ktorá ma oslovuje a zároveň presahuje s vedomým, že vlastne neviem.

Hlava sa usiluje  vymyslieť, ale nejde to. Čím viac nejde premýšľanie o zelenej lúke, tým skôr má myseľ tendencie vracať sa do minulosti. Pozorujem jej tendencie  a cítim, že som pokojná.

Uvedomím si, že model premýšľania nefunguje, skúsim niečo iné. 

Zavriem oči a urobím v predstave pár krokov po zelenej lúke pod nohami vyrastajú kvety, je to signál, že som sa rozhodla dobre. Vnímam v sebe rovnováhu, kráčam a pozorujem okolie. V diaľke sa vynárajú lesy, počujem zurčanie potoka a vidím ako z rôznych strán prichádzajú ďalší ľudia. Muži aj ženy, všetci kráčame pokojne a pomaly. Približujeme sa k sebe až utvoríme kruh. Všetci sme ticho, bez slov, stojíme v kruhu, pozeráme na seba, cítime spojenie. Sadneme si, vnímame krásu prírody a cítime kontakt so Zemou, ktorá je pevná a zároveň mäkká. Vnímame spojenie s duchovnou úrovňou, cítime energiu, ktorá nás priviedla a upozorňuje na to, že tvoríme sebou. Každý z nás nesie zodpovednosť za to, čo do kruhu priniesol. Stretnutie ľudskosti, odlišností, talentov, skúseností, rešpektu, lásky prináša prísľub novej budúcnosti. Tvoríme slová, ktoré vychádzajú zo srdca ….

Cíti niekto z vás, že patrí do kruhu ?

Ak áno, ozvite sa 🙂

S láskou 

Jana Almaja