SÚLAD | Občianske zdurženie SÚLAD | Občianske zdurženie

Dievča v nás a nové začiatky

Jednodňové zážitkové stretnutie

Žijeme hravosť, slobodu, radosť, odvahu dievčaťa, ktoré je našou súčasťou? A možno zaspalo, lebo žijeme v kolobehu povinností a starostí. Poďme ho zobudiť, oživiť, vyliečiť, uvoľniť, rozosmiať, porozumieť seba a svojim dcéram.

Čo obdobie dievčaťa pre ženu znamená?

Začína našim výstupom z detstva a vstupom do prvého z období ženy. Telo mení svoje tvary, aktivuje sa náš hormonálny systém a jedného dňa sa objaví menštruácia, ktorá nás informuje o zmenách v nás, ktoré sa stávajú každodennou súčasťou. Postupne rozvíjame svoje ženské schopnosti, zoznamujeme sa so svetom. Vnímame svoje spojenie so ženami, ktoré môžu byť pre nás silným zdrojom. Vnímame ženskú silu, máme dostatok podpory a informácií o ženskom živote a s radosťou prijmame túto úlohu. Môžeme však vnímať aj oddelenie od iných žien, nedostatok informácií, zranenia a cítime sa osamelé, smutné,  uzavreté. Obdobie dievčaťa má svoj cyklus, začiatok a koniec a my sa o ňom môžeme dozvedieť všetko potrebné na to aby sme porozumeli svojim dospievajúcim dcéram a otovrili dvere ku svojmu vnútornému dievčaťu a jeho prežívaniu.

Dievča je ako jar

Toto životné obdobie môžeme prirovnať k jari. Príroda sa začína prebúdzať, niečo nové vzniká, my však ešte netušíme, čo to bude. Má obrovskú silu, všetko sa mení, očarujú nás jej farby a vône,  je plná života. Niečo podobné sa deje aj v našom dievčenskom období.  Pozorovaním a nasledovaním prírody sa môžeme viac dozvedieť aj o tom, čo sa deje v nás, ženách.

Pre koho je stretnutie určné?

Pre ženy každého veku, ktoré cítia málo radosti, voľnosti a slobody, hravosti. Ktoré majú pocit, že sa na seba hnevajú a neprežívajú lásku vo vzťahu k sebe. Pre ženy, ktoré majú problém  snívať, plánovať, postupovať v živote krok po kroku vpred. Pre ženy, ktorým chýba odvaha, sila, vôľa vstupovať do nových začiatkov. Pre ženy, ktoré hľadajú spôsoby, ktorými obohatia svoj život aby sa cítili dobre v ženskom tele a mali radosť z toho, že patria k ženám. Pre ženy, ktoré majú problémy so svojim menštruačným cyklom. Pre mamy, ktoré chcú o tomto období vedieť viac, aby ním  mohli prirodzene sprevádzať svoje dcéry.

Čo stretnutie prinesie?

Zážitok z kruhu žien, podporu a bezpečie.

Inšpirácie k novým začiatkom, s čím všetkým sa stretneme v nových začiatkoch a čo nám môže pomôcť.

Spoznávanie seba, vedomie o cykle ženského života.

Pohyb, tanec, atreteterapiu, zdieľanie, komunikáciu bez posudzovania a hodnotenia.

Spoznávanie schopností/napr. kreativita, inšpirácie, tvorivosť, odvaha, cieľavedomosť, ktoré rozvíjame v období dievčaťa.

Otváranie ciest k radosti, hravosti, voľnosti a spontánnosti.

POchopenie vzťahu k matkám a vzájomné prijatie.

Čas pre seba, ktorý strávime užitočne.

Relax, nové zážitky, zdieľanie ženskej múdrosti.

Dozvieme sa všetko, čo nám v živote môže pomôcť isť spokojnejšie začínať a pokračovať ďalej.

Kde a kedy?

Kapitulská 14. B. Bystrica/ miesto akcie sa môže meniť, včas oznámime prihláseným

Sobota/  termín bude doplnený

Od 10.00 do 17.00 hod.

Lektorka: Jana Almaja Vaculčiaková

Príspevok 45€

Zálohovou platbou 20€  potvrdíte svoju účasť a miesto na akcii. Zvyšok príspevku 25€ uhradíte na mieste.  Záloha je nevratná. 

Týždeň pred akciou posielame prihláseným účastníkom, ktorí uhradili zálohu, bližšie informácie k akcii. Prihlasujte sa, prosím, cez náš prihlasovací formulár. Záujem o účasť odporúčame potvrdiť platbou na účet: SK7909000000000402936872, počet miest je obmedzený vzhľadom na veľkosť priestoru. Do poznámky ku platbe, uveďte názov seminára a vaše meno. Ďakujeme.

Prineste si pohodlné oblečenie na pohyb. Symbol, predmet, ktorý vám pomôže porozprávať o tom, ako vnímate svoje obdobie dievčaťa.  

Iné možnosti k programu

Ak máte záujem o túto tému a viete zorganizovať skupinu žien vo vašom meste, pokojne sa ozvite. Potrebujeme zabezpečiť priestor. Na podmienkach spolupráce sa radi dohodneme osobne na tel čísle Jana Almaja Vaculčiaková +421907141509. Ďakujeme. 

Stretnutie môže mať formu prednášky/ 2 hod.

Môže to byť prednáška s pohybom a arteterapiou/ 3 hod.  

Môže to byť  jednodňový seminár,  ako ste si práve prečítali v popise.

K téme robím individuálne poradenstvo pre ženy, ktoré zatiaľ necítia potrebu byť súčasťou skupiny.

Tešíme sa na stretnutia s vami 🙂

 

 

 Lektori

Jana Almaja Vaculčiaková

Lektorka zážitkových seminárov a podporných skupín. Sprevádza ľudí na individuálnych stretnutiach. Vedie občianske združenie Súlad.

Viac o mne