SÚLAD | Občianske zdurženie SÚLAD | Občianske zdurženie

Kráľovná svojho života

Tvorivá dielňa

Kráľovná je archetyp, ktorý sa skrýva v každej z nás. S určitou dávkou kreativity a tvorivosti, môžeme objaviť potenciál kráľovnej vo svojom každodennom živote. Venujme jej pozornosť, čas a priestor a určite ju v sebe spoznáme. Má svoju hodnotu, jedinečnosť, odvahu prejaviť sa, byť vzorom.

Cítime v sebe kráľovnú?

Život kráľovnej sa zdá byť v našom reálnom svete nepochopený. Sme zahltené povinnosťami, starosťami, stále niečo riešime, čo sa nám javí, alebo aj je, veľmi dôležité. Žijeme a napĺňame potreby iných, slúžime a tvoríme životy našich detí, mužov, blízkych. Máme v živote obdobia, kedy nás to obohacuje a je to pre nás úžasné. Niekedy začíname cítiť, že náš vlastný život ide akoby mimo nás.

Príde deň, keď sa začneme zaoberať tým, čo je náš život a čo potrebujeme my samé. A takto pomaly otvárame dvere k vnútornej rovnováhe. Tvoriť vlasnú spokojnosť, je tak isto dôležité, ako podieľať sa na tvorení spokojnosti blízkych a ľudí okolo. Ak začneme vytvárať túto rovnováhu, prinesieme vlasnú spokojnosť všade, kde prídeme. Zároveň spoznáme svoju kráľovnú, jej schopnosti a  s jej pomocou posunieme svoju múdrosť a tvorivosť k ostaným. Keď jej nezačneme venovať pozornosť, zobudíme ju, je veľká pravdepodobnosť, že zatiaľ sladko  spí.

Doprajem si deň pre svoju kráľovnú?

Trošku vám pomôžem. Môžete si seba predstaviť ako ženu, ktorá si vybudovala svoje kráľovstvo a teraz mu vládne. Sedí na tróne, nebojí sa tam byť sama a múdro spravujete všetko, čo je súčasťou jej krajiny. Alebo si seba môžete predstaviť ako ženu, ktorá možno aktuálne buduje svoje kráľovstvo a potrebuje sa zamyslieť nad tým aké kráľovstvo vlastne vytvára. Môžete si takéto kráľovstvo pomaly začať predstavovať pomocou svojej kreativity a budovať pomocou tvorivosti.

Ako začať?

Ak stále opakujeme to, čo poznáme, nemôžeme čakať nič nové. Na začiatku je dobré nazbierať odvahu a urobiť krok do neznáma. Začnú sa diať veci, ktoré nás povedú k novému premýšľaniu, k novým skúsenostiam a my si môžeme vyberať a skladať tieto skúsenosti podľa seba. Postupne si  uvedomíme svoje schopnosti a zdroje, ktoré máme aby sme s väčšou istotou tvorili a vládli. Zistíme ako nás vnímajú ľudia a ako na nich pôsobíme ako kráľovné. Podporíme svoju hodnotu a vlastnú múdrosť a uvedomíme si, čo ste doteraz vytvorili. Začnime takýmto hravým a tvorivým spôsobom meniť svoj život k lepšiemu.

Čo mi takýto deň prinesie?

Čas, kde zamerám pozornosť na seba a svoj vlastný život .

Zachytím aktuálny stav toho, čo sa teraz v mojom živote deje.

Uvoľním sa pomocou maľovania a pohybu, spoznám svoje schopnosti a možnosti kráľovnej. 

Spoznám seba, svoje hodnoty, priority, zdroje, o ktoré sa môžem oprieť.

Zrelaxujem, otvorím sa vlastnej kreativite, tvorivosti, získam množstvo inšpirácií od iných žien.

Spoznám iné ženy a podelím sa s nimi o názory a skúsenosti

Zobudím svoju kráľovnú a objavím jej hodnotu.

Začnem vnímať svoje schopnosti kráľovnej a budem ich vedome používať v každodennej realite.

Môžem si urobiť predstavu o tom, čo chcem bezpečne v budúcnosti meniť.

Prežijem krásny a inšpirujúci deň plný tvorivých podnetov, nových zážitkov, zábavy, zdieľania, spoznávania nových možností a relaxáciu.

Všetko, čo zažijeme a naučíme sa, môžeme preniesť do svojich rodín alebo práce a tak obohatiť spoločný život blízkych ľudí.

Kde: Kapitulská 14, B. Bystrica (miesto akcie sa môže meniť podľa potreby, včas oznámime prihláseným)

Kedy: sobota, február 2018 (termín ešte upresníme)

Čas: 10.00 – 17.00 hod.

Príspevok: 45 €

Ak sa prihlásite mesiac pred akciou, zaplatíte iba 40 €.

Lektorka: Jana Almaja Vaculčiaková

Prihlasujte sa, prosím, cez náš prihlasovací formulár. Záujem o účasť odporúčame potvrdiť platbou na účet: SK7909000000000402936872, počet miest je obmedzený vzhľadom na veľkosť priestoru. Do poznámky ku platbe uveďte názov seminára a Vaše meno. Ďakujeme.

Materiál na akciu je zabezpečený.

Prineste si pohodlné voľné oblečenie na pohyb.  

Iné možnosti k programu

Ak máte záujem o túto tému a viete zorganizovať skupinu žien/6-12/ vo vašom meste, pokojne sa ozvite. Potrebujeme zabezpečiť priestor. Na podmienkach spolupráce sa radi dohodneme osobne na tel. čísle: Jana Almaja Vaculčiaková – +421 907 141 509. Ďakujeme.

Môže to byť  jednodňový alebo víkendový seminár. 

V prípade, že máte záujem o osobnú konzultáciu k tvoreniu vlastného života, lebo skupinové akcie pre vás nie sú vhodné, pokojne sa ozvite jvaculciakova@gmail.com 

Tešíme sa na stretnutia s vami 🙂.

 Lektori

Jana Almaja Vaculčiaková

Lektorka zážitkových seminárov a podporných skupín. Sprevádzam ľudí na individuálnych stretnutiach. Vediem občianske združenie Súlad.

Viac o mne

 Kalendár stretnutí