SÚLAD | Občianske zdurženie SÚLAD | Občianske zdurženie

Ženské rozhovory

Podporné skupiny vo Zvolene

Otvorené podporné stretnutia pre ženy rôzneho veku, ktoré majú záujem rozprávať sa s inými ženami v bezpečnom prostredí podpornej skupiny na témy zo života. Vzájomne sa inšpirujme, motivujme, podporujeme pri krokoch, ktoré robíme na svojich každodenných cestách životom.

Začali sme

v apríli roku 2007 otvorením prvej skupiny pre ženy, ktoré mali záujem o stretávanie sa s inými ženami v určitom čase a na určitom mieste, s úmyslom rozprávať sa na témy, o ktorých sa možno v bežnom živote rozprávame veľmi okrajovo. V témach a skupinách vďaka ženám, ktoré majú záujem, stále pokračujeme a vítame medzi sebou ďalšie a ďalšie.

Potrebujete niečo nové do života?

Naberte odvahu a príďte sa pozrieť medzi nás.

Na stretnutí zistíte, či môže byť pre vás prínosom tento spôsob stretávania sa inými ženami. Pravdepodobne máte svoj okruh žien, s ktorými zdieľate rôzne témy. Ak však máte potrebu skúsiť v živote niečo nové, spoznať iné ženy a zažiť múdrosť väčšej skupiny, rozšírite si  pohľad na život a situácie, ktoré prináša. Môžete v nich nájsť viac inšpirácií, ktoré zaradíte do každodenného života. Rozprávame sa o témach hlbšie, hľadáme posun, nové možnosti na riešenie životných situácií.

Pre koho sú skupiny vhodné?

Skupiny sú otvorené pre ženy v každom veku, ktoré majú záujem o nové stretnutia, o tému, ktorá ich zaujala, alebo o osobnostný rozvoj a privítajú možnosti, ktoré ich inšpirujú.  Skupiny sú otvorené pre ženy, ktoré cítia, že komunikácia s podobne naladenými ženami je užitočná. Spoločne vytvárame príjemné, bezpečné prostredie, v ktorom môže každá, ktorá to potrebuje, vyjadriť vlastný názor a podeliť sa o zážitky a skúsenosti, alebo môže len počúvať a pozorovať.

Skupiny majú svoje pravidlá a prebiehajú s odborným vedením.

Témy stretnutí

Témy stretnutí sa vytvárajú priamo na skupinách a prinášajú ich  ženy, ktoré sa na nich zúčastňujú. Vždy vyberieme jednu tému, ktorej venujeme pozornosť a ideme s rozhovormi viac do hĺbky. 

Termíny: 10. 1., 7. 2., 8. 3., 9. 5., 13. 6., 11. 7.,  8. 8., 12. 9, 10. 10., 14. 11., 6. 12. 

Kedy: Začíname  o 17. 15 a končíme o 19. 30 hod.

Kde: Súlad, OZ, Tehelná 4. Zvolen/ budova Klemo, nad Džezvou

Skupiny vedie: Jana Almaja Vaculčiaková

Minimálny príspevok za účasť na stretnutí je 7 € za osobu.

Čo skupina prináša?

Hlbšiu diskusiu na témy, ktoré vzniknú v skupine, zdieľanie skúseností.

Príležitosť žiť vedomejšie a hľadať odpovede na vlastné otázky.

Podporu v náročnejších obdobiach života.

Obohatenie malými sebapoznávacími aktivitami, ktoré môžeme použiť v každodennej realite.

Širší náhľad alebo nadhľad na to, čo aktuálne žijeme.

Inšpirácie a nové pohľady, použiteľné v každodennom živote.

Rôzne možnosti medziľudskej komunikácie.

Skúsenosti žien, ktoré hovoria o tom, čo im skupiny prinášajú do života.

Čas pre seba, možnosť komunikácie, nové informácie, veľa podnetov, ženskú energiu, pocit, že nie som sama, podporu, uznanie, budovanie sebavedomia, spolupatričnosť, spôsob transformácie negatívnych postojov na pozitívne, možnosť robiť chyby, získanie dôvery v seba a iných, spôsoby uvoľňovania strachu, relax, pochopenie seba a iných, nové skúsenosti, dodávanie sily, spokojnosť, uvedomovanie si životných procesov, vnímanie pocitov, otvorenosť v komunikácii, možnosť byť sama sebou, budovanie si nových vzťahov, počúvanie, podporovanie v odvahe, prílev pozitívnej energie, osobnostnú zmenu, smiech a dobrú náladu, inšpirácie, pokoru, možnosť vyjadriť akýkoľvek názor, schopnosť vnímať a riešiť konflikt, dať a dostať pochvalu a ocenenie, nájsť odpovede na otázky, zvyšovanie schopnosti vnímať seba samú,…

Iné možnosti

Ak máte záujem o zorganizovanie takýchto podporných stretnutí vo vašom meste, pokojne ma kontaktujte, veľmi rada s vami prejdem podrobnosti realizácie. Kontaktujte ma: JAVaculčiaková 0907141509 alebo jvaculciakova@gmail.com

Teším sa na stretnutia s vami 🙂

 

 Lektori

Jana Almaja Vaculčiaková

Lektorka zážitkových seminárov a podporných skupín. Sprevádza ľudí na individuálnych stretnutiach. Vedie občianske združenie Súlad.

Viac o mne

 Kalendár stretnutí