SÚLAD | Občianske zdurženie SÚLAD | Občianske zdurženie

Matka a jej podoby

19.05.2017

Matka a cyklus materstva

Blíži sa leto a my pomaly otvárame témy matky, materstva, výživy, starostlivosti, otvorenosti, obetavosti, služby. Matka je žena, ktorej zmysel života a prejavenie tvorivosti úzko súvisí so starostlivosťou o iných. Obdobie materstva má svoj začiatok a koniec, má svoje témy, ktorým môžeme venovať pozornosť.

Milé ženy, ktoré chcete vedomejšie kráčať v cykle ženského života, spoznávať, liečiť a rozvíjať svoje schopnosti v bezpečnom ženskom prostredí, otvárame pre vás, tento raz témy MATKY, materstva a ženských zrojov.

Prichádzame do života, sprevádzajú a vyživujú nás MATKY.

Jednou je MATKA ZEM, našim príchodom na svet sa stávame súčasťou jej cyklov, ponúka návod na prirodzený spôsobom života v spojení s prírodou.

Ďalšou MATKOU je biologická matka, ktorej tvorivá schopnosť tela vytvára a posúva náš život ďalej. Spája nás s celou generačnou líniou žien, ktoré podporujú náš rast, našu ženskosť. MATKA bilologická odovzdáva všetko, čo pozná aby náš život išiel ďalej.

Jedného dňa stretneme muža a rozhodneme sa spoločne tvoriť aj my nový život. V túto chvíľu sa stávame MATKAMI svojim deťom, ktoré podporujeme v bezpečnom raste a sprevádzame životom. Každý deň k nám prinášajú nové skúseností a vyzývajú nás k rozvíjaniu rôznych materských schopností. Koľko detí máme, toĽkými matkami sa stávame. Čím viac poznáme seba a život, tým vedomejšie a spokojnejšie tvoríme všetko potrebné.

Stretávame rôzne MATKY, ktoré nám odovzdávajú svoje skúsenosti, vzájomne sa podporujeme, zdieľame a cítime spojenie s ďalším zo ženských zdrojov, zo ženami okolo. Sú nám známe ale ovplyvňujú nás aj tie, ktoré nepoznáme osobne. Odovzdávame si svoje skúsenosti rôznymi cestami, všetky podporujeme rast a obohacujeme svoje životy.

MATKA v nás má svoj cyklus, otvára svoje témy vedomým tvorením nového života, cez každodennú službu, ktorú robíme až po uvoľnenie vzťahov s deťmi, ktoré potrebujú vykročiť na svoje životné cesty.

Život ženy v období MATKY má svoje úskalia, pozná ťažké časy, bolesti, straty, obete ale aj naplnenie, hodnotu, silu. Každá MATKA potrebuje záujem, čas na liečenie rán, zdieľanie, uvoľnenie, bezpečie aby prúdila opäť láska, radosť, spokojnosť, šťastie do každého dňa. A tak občas nás život žiada aby sme boli MATKAMI aj samé pre seba, aby sme sa postarali a naplnili svoje potreby.

Možno práve ženské stretnutia vám prinesú čas, ktorý si venujete aby ste si oddychli, nabrali sily, postarali sa o seba, naučili sa niečo nové, posilnili sa, nazbierali skúsenosti, uvoľnili svoje telá v tanci, viac sa spoznali, vyživili.

Teším sa na vás milé ženy.