SÚLAD | Občianske zdurženie SÚLAD | Občianske zdurženie

Magdaléna Rojo

Som novinárka na voľnej nohe. Píšem a rada rozprávam o svete a o tom, ako kdesi ďaleko žijú ľudia, s ktorými sme spojení – napríklad vyrobili naše tričko či vypestovali ryžu, ktorú jeme.  Som zvedavá cestovateľka a rada do tajov cestovania citlivého k tamojším kultúram a životnému prostrediu uvediem aj vás.

Fascinuje ma sloboda, neustále ju skúmam a rada diskutujem o tom, aké je hľadať slobodu (nielen) v práci.

Moje texty plné neúnavného hľadania toho, ako to vlastne vo svete je a prečo sa my máme dobre a niekto iný nie, nájdete v slovenských a českých médiách. Vždy hľadám aj pozitívne príklady zmeny. Aktuálne pracujeme s fotografom Noelom Rojom na dlhodobom, globálnom projekte Ženy, ktoré zostali. Je to projekt o ženách, ktorých životy zmenila migrácia členov rodín.

O svojich potulkách a zisteniach zo sveta rada rozprávam na rôznych prezentáciách v kaviarňach, kníhkupectvách, na festivaloch. Možno nabudúce vo vašom meste či na obľúbenom mieste?

Rada vás prevediem dobrodružnými potulkami, pri ktorých sa veľa dozviete o sebe i o svete, ideálne v rámci malej skupiny – slobodne a zodpovedne k prostrediu, v ktorom budeme cestovať. Fascinovaná skúmaním udržateľného cestovania som napísala svoj prvý e-book: cestopis a sprievodca Indonéziou pomaly.

Spolupracujem s neziskovkami na tom, aby sa o ich aktivitách dozvedeli iní. Pracovala som niekoľko rokov ako PR, zeditujem vaše texty či sa postarám o vás Facebook.

Milujem menej rozvinuté krajiny pre ich farebnosť a všetko, čo ma učia. Rada skúmam slobodu a stretávam inšpiratívnych ľudí.

Pozývam vás na moju webstránku: www.magdalenavaculciakova.com alebo na Fb stránku: Humans of Free Travels (aj v slovenčine).