SÚLAD | Občianske zdurženie SÚLAD | Občianske zdurženie

ZÁŤAŽOVÉ situácie, ako vývojové šance

Jednodňové podporné stretnutie 2024

Vo svojich životoch máme záťažové obdobia, v ktorých sa cítime v chaose, v napätí, v strese. Ak sú dlhodobé a nevieme,  ako z nich von následky sa prejavujú na fyzickom alebo psychickom zdraví. Aké  šance na vývoj v nich vieme nájsť ? 

Stretávam sa s množstvom ľudí, ktorí prechádzajú aktuálne záťažovými obdobiami. Čo všetko vnímame, ako vonkajšiu záťaž ? Rozchody, rozvody, konce alebo začiatky v pracovnom prostredí, vysoké nároky z okolia, vývojové zmeny, závislosti svoje alebo závislosti blízkych, ochorenia blízkych, úmrtia… Všetky tieto situácie prinášajú emočne náročné prežívanie a úplne nové situácie, v ktorých nie vždy vieme primerane reagovať. Obdobia môžu byť krátke a intenzívne, alebo sa v nich niekedy točíme dokola a nevieme vystúpiť zo začarovaných kruhov. Niekedy si vieme pomôcť zo zručnosťami, ktoré máme a niekedy potrebujeme nové podnety od ľudí, ktorí sa cez záťažové situácie dostali. Pomôže seminár, kde pochopíme princípy a uvedomíme si ďalšie kroky alebo osobné konzultácie s psychológmi, terapeutmi, koučami. Nečakajte príliš dlho, vlastné zdravie a zdravie blízkych ľudí v záťaži je dôležité.

Pozorujem vo svojej práci, čo sa v záťažových obdobiach v našich životoch deje  a otváram priestor na spoločné rozhovory, ktoré prinesú zmenu. 

Vidím, že porozumenie záťažovým procesom, osvetlí jednotlivé situácie. Keď vidíme jasnejšie, vieme sa lepšie orientovať a rozhodovať. Záťažová situácia nám naznačuje, čo sa potrebujeme naučiť, aké zručnosti potrebujeme zdokonaliť. Ale hlavne nás vedie k vnímaniu, k pochopeniu a k starostlivosti o seba samých. Aj týmto témam a mnohým iným sa budeme na stretnutí venovať. Pozornosť zameriame na témy záťažových situácií, z ktorých potrebujete vystúpiť.

Čo vám stretnutia prinesú? 

Ujasníte si princíp situácie, v ktorej sa aktuálne nachádzate a uľaví sa vám.

Uvedomíte si kroky, ktoré potrebujete postupne urobiť.

Získate podporu k vašim rozhodnutiam.

Pozriete sa na to, ako sa dá postarať o seba, aby záťaž nespôsobila väčšie alebo zdravotné problémy.

Zvedomíte si vlastné zdroje, o ktoré sa v aktuálnej záťaži viete oprieť.

Naučíte sa nové zručnosti, ktoré použijete v každodennom živote.

Vzájomne sa inšpirujeme vlastnými príbehmi, o ktoré sa budeme chcieť podeliť.

Zažijeme bezpečný a užitočný čas pre seba s podobne naladenými ľuďmi.

 

 

 

 

 

 

Stretneme sa v Súlade/Tehelná 4.  Zvolen, dvere na poschodie vedľa Džezvy  

Termíny: 22.6. 2024

Čas stretnutí : 10.00 do 17.00 hod.

Príspevok 66€ / 7 hodín s priestorom na obed

Uzavretá podporná skupina maximálne pre 7 ľudí.  Získate zručnosti, o ktoré sa budete vedieť oprieť a použiť ich vždy, keď budete potrebovať. Verím, že vám stretnutia prinesú skoré uvoľnenie sa zo záťaže.

Lektorka: Jana Almaja Vaculčiaková

Príspevkom 66€  potvrdíte svoju účasť a miesto na seminári. Dva dni pred akciou posielame prihláseným účastníkom, ktorí uhradili zálohu, bližšie informácie k akcii.

Prihlasujte sa, prosím, cez náš prihlasovací formulár, mailom alebo na čísle 0907141509. Záujem o účasť odporúčame potvrdiť platbou na účet: SK7909000000000402936872, počet miest je obmedzený vzhľadom na veľkosť priestoru. Do poznámky ku platbe, uveďte názov seminára a vaše meno. Ďakujeme.

Tešíme sa na vás.

Radi vám zodpovieme otázky, ak potrebujete viac informácií.

 Lektori

Jana Almaja Vaculčiaková

Som lektorka podporných skupín a zážitkových seminárov. Sprevádzam ľudí na individuálnych stretnutiach. Vediem občianske združenie Súlad.

Viac o mne