SÚLAD | Občianske zdurženie SÚLAD | Občianske zdurženie

Kráľovná svojho života

Jednodňové zážitkové stretnutie 2021

Kráľovná je archetyp, ktorý sa skrýva v každej z nás. S určitou dávkou kreativity a tvorivosti, môžeme objaviť potenciál kráľovnej vo svojom každodennom živote. Venujme jej pozornosť a čas, určite ju v sebe spoznáme. Má svoju hodnotu, jedinečnosť, odvahu prejaviť sa, byť vzorom.

Pre koho je stretnutie určené?

Pre ženy v každom veku, ktoré cítia, že sa potrebujú zastaviť a pozrieť na vlastný život aby si uvedomili, čo sa v ňom deje, čo chcú nechať a čo potrebujú bezpečne a postupne meniť. Pre ženy, ktoré si skladajú puzzle nového života a nie celkom vedia ako na to. Pre ženy, ktoré sa rady zaoberajú sebou, potrebujú si viac uvedomovať, ako ich život plynie a tvoriť ho podľa seba.

Som žena,

ktorá sedí na tróne a pozerá na kráľovstvo, ktoré vybudovala. Vidí ho, je si vedomá svojich schopností, svojej hodnoty a inakosti, vládne s pokojom. Nebojí sa sedieť na tróne sama, niesť zodpovednosť za svoje rozhodnutia, múdro a s pokorou spravuje to, čo vytvorila. Možno si viete predstaviť situácie, ako  kráľovstvo aktuálne budujete alebo ste úplne na začiatku a premýšľate nad tým,  aké kráľovstvo potrebujete. Môžete byť žena v akom koľvek veku ak máte chuť spoznávať seba, svoje potreby, vidieť svoje kráľovstvo ste vítaná.

Cítim v sebe kráľovnú?

Život kráľovnej sa zdá byť v našom reálnom svete ilúziou. Sme zahltené povinnosťami, starosťami, stále niečo riešime. Žijeme a napĺňame potreby iných, často slúžime, tvoríme životy našich detí, mužov, blízkych. Máme obdobia, kedy nás to obohacuje a niekedy cítime, že náš vlastný život ide trošku mimo nás.

Raz príde deň, keď si položíme otázku:

V čom som iná,  jedinečná?

Aj takouto otázkou pomaly otvárame dvere k sebe.  Tvorenie vedomia o sebe je tak isto dôležité, ako podieľanie sa na tvorení spokojnosti blízkych a ľudí okolo. Ak spoznáme aké sme a čo potrebujeme začneme vytvárať vlastnú vnútornú rovnováhu, prinesieme spokojnosť všade, kde sa objavíme. Zároveň spoznáme svoju kráľovnú, jej hodnotu a  schopnosti. Posunieme  múdrosť a tvorivosť k ostaným. Keď  sústredíme na chvíľu pozornosť k tejto časti v nás, zobudíme ju. Ak ju necítime a nevnímame, pravdepodobne zatiaľ sladko  spí.

Robím prvé kroky

Ak stále opakujeme to, čo poznáme, nemôžeme čakať nič nové. Na začiatku je dobré nazbierať odvahu a urobiť krok do neznáma. Začnú sa diať veci, ktoré nás povedú k novému premýšľaniu, k novým skúsenostiam a my si môžeme vyberať a skladať tieto skúsenosti podľa seba. Postupne si  uvedomíme svoje schopnosti a zdroje, ktoré máme aby sme s väčšou istotou tvorili a vládli. Zistíme ako nás vnímajú ľudia a ako na nich pôsobíme ako kráľovné. Podporíme svoju hodnotu a vlastnú múdrosť a uvedomíme si, čo sme doteraz vytvorili. Začnime takýmto hravým a tvorivým spôsobom meniť svoj život k lepšiemu.

Čo mi takýto deň prinesie?

Čas, kde zameriam pozornosť na seba a svoj vlastný život .

Zachytím aktuálny stav toho, čo sa teraz v mojom živote deje.

Uvoľním sa pomocou maľovania a pohybu.

Spoznám seba, svoje priority, postoje, schopnosti, inakosť, zdroje, o ktoré sa môžem oprieť.

Zrelaxujem, otvorím sa vlastnej kreativite, tvorivosti, získam množstvo inšpirácií od iných žien.

Spoznám iné ženy a podelím sa s nimi o názory a skúsenosti

Zobudím svoju kráľovnú a objavím jej hodnotu.

Začnem vnímať svoje schopnosti kráľovnej a budem ich vedome používať v každodennej realite.

Môžem si urobiť predstavu o tom, čo potrebujem a chcem bezpečne v budúcnosti meniť.

V pohybe spoznám svoje možnosti prejavu kráľovnej v sebe:)

Prežijem krásny a inšpirujúci deň plný tvorivých podnetov, nových zážitkov, zábavy, zdieľania, spoznávania nových možností a relaxáciu.

Všetko, čo zažijeme a naučíme sa, môžeme preniesť do svojich rodín alebo práce a tak obohatiť spoločný život blízkych ľudí.

Kedy:  sobota  27. 11.  2021

Čas: 9.00 – 15.00 hod.

Kde: Zvolen, Tehelná 4. 

Lektorka: Jana Almaja Vaculčiaková

Predpokladaný píspevok:  54 €

Zálohovou platbou 30€  potvrdíte svoju účasť a miesto na akcii. Zvyšok príspevku uhradíte na mieste.   Týždeň pred akciou posielame prihláseným účastníkom, ktorí uhradili zálohu, bližšie informácie k akcii.

Prihlasujte sa, prosím, cez náš prihlasovací formulár. Záujem o účasť odporúčame potvrdiť platbou na účet: SK7909000000000402936872, Počet miest je obmedzený  na 5 žien. Do poznámky ku platbe uveďte názov seminára a Vaše meno. Ďakujeme.

Materiál na akciu je zabezpečený.

Prineste si pohodlné voľné oblečenie na pohyb a tvorivú činnosť.  

Iné možnosti k programu

Ak máte záujem o túto tému a viete zorganizovať skupinu žien/6-12/ vo vašom meste, pokojne sa ozvite. Potrebujeme zabezpečiť priestor. Na podmienkach spolupráce sa radi dohodneme osobne na tel. čísle: Jana Almaja Vaculčiaková – +421 907 141 509. Ďakujeme.

Môže to byť  jednodňový alebo víkendový seminár. 

V prípade, že máte záujem o osobnú konzultáciu k tvoreniu vlastného života, lebo skupinové akcie pre vás nie sú vhodné, pokojne sa ozvite jvaculciakova@gmail.com 

Tešíme sa na stretnutia s vami 🙂.

 Lektori

Jana Almaja Vaculčiaková

Som lektorka podporných skupín a zážitkových seminárov. Sprevádzam ľudí na individuálnych stretnutiach. Vediem občianske združenie Súlad.

Viac o mne

 Kalendár stretnutí