Pokračujeme s hrami a sebapoznávacími technikami, o ktoré sa vieme v podporných skupinách oprieť a inšpirovať sa. Pozrieme sa na pochybnosti, riziká a obmedzenia, ktoré nám bránia v činnosti.
Mám bohaté skúsenosti so sebapoznávacími technikami v podporných skupinách a rada inšpirujem ľudí, ktorí so skupinami pracujú. Za 18 rokov svojej činnosti som vytvorila a overila si množstvo techník, ktoré nás podporia v prirodzenom spôsobe života v spojení so sebou, prírodou a ľuďmi okolo. Rada sa delím s tým, čo má zmysel a je praxou overené.
S pomocou sebapoznávacích techník vytvárame bezpečné prostredie, prinášame rôzne témy a formou zážitku si overujeme schopnosti a možnosti. Zážitkom získavame skúsenosť, cez ktorú sa ľahšie spoznávame ale aj meníme, niektoré zaužívané vzorce tým, že máme príležitosť vyskúšať si nový spôsob sebaprejavenia sa. Sebapoznávacími technikami môžeme bezpečne vystupovať zo svojich zón konfortu a pozorovať svoje pocity, aha momenty, prijímame inšpirácie od iných a rozširujeme si pohľad na realitu, ktorú komunikujeme cez svoje odlišnosti.
Sebapoznávacia technika, môže byť prvým krokom, pri pozorovaní seba a vedie k malým zmenám v každodennom živote.
ktorí majú chuť odkryť riziká a vlastné pochybnosti. Nájsť uvoľnenie pre svoju prax na základe vlastnej skúsenosti.
Sebapoznávacie techniky v podpornej skupine poslúžia na zoznamovanie, diagnostikáciu aktuálneho nastavenia v skupine, môžu byť integračné, spájajúce ľudí v skupine. Sú nástrojom k hlbšiemu vhľadu do vlastného vnútra, môžu podporiť formy a pochopenie komunikácie alebo priniesť vedomosť o prirodzenom spôsobe života a spojení s prírodou. Môžeme s ich pomocou vnímať riziká a pochybnosti, úspech ale aj neúspech, môžeme si uvedomovať a pochopiť ako reagujeme. Technikami môžeme ukončovať a uzatvárať rôzne situácie a procesy, môžeme porozumieť svojim emóciám. Sú nástrojom k uvoľneniu napätia a stresu, k zážitku a ku skúsenosti. Technika prinesie zážitok, ktorým môžeme meniť svoje staré nastavenia na nové, ktoré sme si práve overili v realite.
Malé sebapoznávacie techniky považujem za súčasť bezpečia v podporných skupinách. Dá sa o ne oprieť, vytvoriť s ich pomocou systém pre skupinu, ukázať zákonitosti, vidieť rôzne možnosti, variácie. SEbapoznávacie techniky sú nástrojom, cez ktorý sa vieme pozorovať, pochopiť súvislosti, porozumieť princípom, procesom, sebe. S ľahkosťou vieme pomocou sebapoznávacích techník previesť ľudí v skupine cestou k sebe ale aj k pochopeniu iných.
Riziká a obmedzenia sú súčasťou našich podporných stretnutí a na tomto víkende im chcem venovať výraznejšiu pozornosť. Kde vnímame riziká ? Ako na ne vieme reagovať? Ako môžeme tvoriť bezpečie pre seba a iných zároveň ? Ako pristupujeme k emóciám v skupine ? Napísala som niektoré z otázok, ktoré sa objavujú na vzdelávaní, ale je ich určite omnoho viac a tak dávam do pozornosti aj túto tému. Ďalšia silná téma, sú naše vnútorné obmedzenia, s ktorými sa stretávame a niekedy nám nedovolia robiť to, čo nám dáva zmysel. Pozrieme sa na ne, pochopíme ich možnosti a oslobodíme sa, ak uznáme za vhodné. Verím, že sa spoločne uvoľníme do ľahkosti a dôvery.
Kedy: . 21. 3. a 22. 3. 2025
Kde: Tehelná 4. Zvolen
Piatok a sobota od 10.00 do 17.00 hod.
Na stretnutia sa môžete prihlasovať jednotlivo, podľa potreby, ak so skupinami pracujete a chcete si rozšíriť určité zručnosti. Môžeze absolvovať celý cyklus stretnutí, ak ste v štádiu úvah o takejto činnosti a potrebujete vedomosti a podporu.
Minimálny lektorský príspevok na 2 dni: 180 €/ lektor, organizácia, občerstvenie, materiál k víkendu.
Prihlasujte sa, prosím, cez náš prihlasovací formulár alebo mailom. Vyplníte záväznú prihlášku a záujem o účasť potvrdíte zálohovou platbou 100€ na účet: SK7909000000000402936872. Do poznámky ku platbe uveďte názov seminára a vaše meno. Ďakujeme.
Prihlásených účastníkov vždy kontaktujeme týždeň pred akciou a posielame bližšie info.
Som lektorka podporných skupín a zážitkových seminárov. Sprevádzam ľudí na individuálnych stretnutiach. Vediem občianske združenie Súlad.
Viac o mne