SÚLAD | Občianske zdurženie SÚLAD | Občianske zdurženie

Ženský stan

Podporné skupiny vo Zvolene 2021

Otvorené podporné stretnutia pre ženy rôzneho veku, ktoré majú záujem rozprávať sa s inými ženami v bezpečnom prostredí na témy zo života. Vzájomne sa inšpirujme, motivujme, podporujeme pri krokoch, ktoré robíme na svojich každodenných cestách životom.

 Odvaha  byť súčasťou ženského kruhu môže priniesť veľa nového

Pravdepodobne máte svoj okruh žien, s ktorými zdieľate rôzne témy. Ak však máte potrebu skúsiť v živote niečo nové, spoznať iné ženy a zažiť múdrosť väčšej skupiny, rozšírite si  pohľad na život a situácie, ktoré prináša, prídte. Nájdete na jednom mieste viac inšpirácií, ktoré môžu byť súčasťou každodenného života.

V bezpečnom prostredí sa spoločne rozprávame o témach, ktoré prinesiete hlbšie, smerujeme k novým možnostiam,  vnímame riešenia životných situácií. Pritom  spoznávame seba a iné ženy, učíme sa rôznym zručnostiam, ktoré môžeme kedykoľvek použiť.  Stretnutia sú prevenciou duševného zdravia, posilnia vás, podporia v nových krokoch, nájdete si priateľky, možno ženy na spoluprácu, zažijete silu ženskej komunity.

Pre koho sú skupiny určené

Skupiny sú otvorené pre ženy v každom veku, ktoré majú záujem o nové stretnutia, o tému, ktorá ich zaujala, alebo o osobnostný rozvoj a privítajú možnosti, ktoré ich inšpirujú.  Skupiny sú otvorené pre ženy, ktoré cítia, že komunikácia s podobne naladenými ženami je užitočná.

Skupiny majú svoje bezpečné pravidlá a prebiehajú s odborným vedením.

Témy stretnutí

Témy stretnutí sa vytvárajú priamo na skupinách a prinášajú ich  ženy, ktoré sa na nich zúčastňujú. Vždy vyberieme  tému, s ktorou ženy rezonujú a  venujeme jej pozornosť. 

Termíny: 12. 5., 26.5.,  9. 6., 23. 6., 7. 7.,  28.7., 11. 8., 25.8.,  8. 9., 29.9., 6. 10., 27.10.,  10. 11., 24.11.  8. 12., 15. 12.

každá druhá streda v mesiaci 

Kedy: Začíname  od 17. 00 a končíme o 19. 00 hod.

Kde: Súlad, OZ, Tehelná 4. Zvolen 

Skupiny vedie: Jana Almaja Vaculčiaková

Minimálny príspevok za účasť na stretnutí je 10 € za osobu.

Vzhľadom na možnosť stretnutia len pre 6 žien, prosím o záväzné prihlásenie sa vopred. Potvrdte záujem úhradou na účet: SK7909000000000402936872 Prosím k platbe uveďte vaše meno a priezvisko + názov akcie. Ďakujeme.  

Je nám ľúto, že nemôžeme vždy zaručiť  miesto na stretnutí. V prípade väčšieho záujmu, vytvárame ďalšie stretnutia, o ktorých následne informujeme.

 

Čo skupina prináša?

Hlbšiu diskusiu na témy, ktoré vzniknú v skupine, zdieľanie skúseností.

Príležitosť žiť vedomejšie a hľadať odpovede na vlastné otázky.

Podporu v náročnejších obdobiach života.

Obohatenie malými sebapoznávacími aktivitami, ktoré môžeme použiť v každodennej realite.

Širší náhľad alebo nadhľad na to, čo aktuálne žijeme.

Inšpirácie a nové pohľady, použiteľné v každodennom živote.

Rôzne možnosti medziľudskej komunikácie.

Skúsenosti žien, ktoré hovoria o tom, čo im skupiny prinášajú do života.

Čas pre seba, možnosť komunikácie, nové informácie, veľa podnetov, ženskú energiu, pocit, že nie som sama, podporu, uznanie, budovanie sebavedomia, spolupatričnosť, spôsob transformácie negatívnych postojov na pozitívne, možnosť robiť chyby, získanie dôvery v seba a iných, spôsoby uvoľňovania strachu, relax, pochopenie seba a iných, nové skúsenosti, dodávanie sily, spokojnosť, uvedomovanie si životných procesov, vnímanie pocitov, otvorenosť v komunikácii, možnosť byť sama sebou, budovanie si nových vzťahov, počúvanie, podporovanie v odvahe, prílev pozitívnej energie, osobnostnú zmenu, smiech a dobrú náladu, inšpirácie, pokoru, možnosť vyjadriť akýkoľvek názor, schopnosť vnímať a riešiť konflikt, dať a dostať pochvalu a ocenenie, nájsť odpovede na otázky, zvyšovanie schopnosti vnímať seba samú,…

Iné možnosti

Ak máte záujem o zorganizovanie takýchto podporných stretnutí vo vašom meste, pokojne ma kontaktujte, veľmi rada s vami prejdem podrobnosti realizácie. Kontaktujte ma: JAVaculčiaková 0907141509 alebo jvaculciakova@gmail.com

Teším sa na stretnutia s vami 🙂

 

 Lektori

Jana Almaja Vaculčiaková

Som lektorka podporných skupín a zážitkových seminárov. Sprevádzam ľudí na individuálnych stretnutiach. Vediem občianske združenie Súlad.

Viac o mne

 Kalendár stretnutí