SÚLAD | Občianske zdurženie SÚLAD | Občianske zdurženie
01.06.2020

Umenie my a čas

Prijala som pozvanie od priateľky Janky Anděl Šustrovej do relácie Umenie my a čas.  Veľmi rada rozprávam o umeleckých terapiách, s ktorými pracujem a toto bola príležitosť.
Čítať viac
01.06.2020

Sen o nenaplnenej láske

Sny dopĺňajú a rozširujú realitu. Prinášajú odkazy, ktoré potrebujeme aby sme pochopili, prijali, žili.
Čítať viac
25.05.2020

Čo som sa naučila v čase obmedzení

Pomaly sa otvárame. Počujem a vidím ako nás ovplyvnila situácia, z ktorej vychádzame. Robíme opatrné kroky a skladáme si život z toho, čo sme poznali, spoznali a po čom túžime.
Čítať viac
21.04.2020

Sme spolu, každá za seba

PODPORNÉ SKUPINY sú pre nás chvíľou zastavenia, zamyslenia, uvoľnenia, chvíľou pre hlbšie rozhovory.  Môžeme sa na ne pozrieť ako na najprirodzenejšiu formu učenia sa zo skúseností iných, ako na  prevenciu duševného zdravia ale aj ako na spoločný zdroj sily a podpory. 
Čítať viac
18.04.2020

SPOLU vychádza z nás

Čo sa pamätám vždy idem svojou cestou. Mala som obdobia v živote, keď som si myslela, že som divná. Ako plynul čas a ja som sa spoznávala, začala som si ceniť svoju schopnosť a silu ísť cestou, ktorá vychádza zo mňa. Vychádza z mojich potrieb, možností a schopností, zo skúseností, z toho, čo ma fascinuje, zaujíma, z toho, čo potrebujem na tomto svete vytvárať. 
Čítať viac
11.04.2020

VODA, to sme my

VODA. Moju úvahu o vode otvorili ráno inšpirácie, ktoré som videla na FB. A tak sa podelím o to, ako vnímam túto tému. 
Čítať viac
10.04.2020

Láska, závislosť, povinnosť

Zbieram inšpirácie so stretnutí s ľuďmi a spájam ich s mojimi skúsenosťami. Možno túžite oživiť alebo podporiť niektorý z vašich vzťahov a tak prinášam pohľad, ktorý možno s vami zarezonuje.
Čítať viac
06.04.2020

Schopnosti dievčaťa

Píšem tieto riadky lebo rada podporujem ženy. Vidím aké sme úžasné, koľko schopností máme. A vidím aj to, aké je ťažké pre ženu samotnú vidieť to, čo sa v nej skrýva. Cez schopnosti, ktoré máme, môžeme vidieť seba.
Čítať viac

Používame otázky v komunikácii?

Používame vo svojej komunikácii otázky? Vieme, že otázkami prejavujeme záujem, vyzývame k spoznávaniu, premýšľaniu, k aktivite. Môžeme ich klásť sebe alebo ľuďom okolo. Všimli sme si, že na niektoré otázky ľudia neodpovedia?  Prečo je to tak?
Čítať viac
26.03.2020

Život inak

Dnes je posledný štvrtok v mesiaci. Za normálnych okolností, by som dnes popoludní cestovala do Zvolena. Do Súladu.
Čítať viac
22.03.2020

Pohyb do domáceho prostredia

Moje obľúbené stretnutia s voľným pohybom v skupinách môžem v tomto čase robiť inak. Hľadám preto možnosti, ako. Voľný pohyb túžim posunúť bližšie k ľuďom, do rodín. Telá pohyb potrebujú napriek možnostiam, ktoré aktuálne máme. Možno práve tieto inšpirácie sa vám hodia. Mne slúžia dlhé roky na uvoľnenie, aktivovanie, spoznávanie tela a seba,  zažívanie radosti a vďačnosti.  
Čítať viac
11.03.2020

Starám sa o svoje telo, myseľ, emócie a dušu

Stretnutia pre ženy majú liečivý účinok. A liečiť sa môžeme aj vzájomnými inšpiráciami, ktoré si na stretnutiach odovzdávame. Čo mňa možno nikdy nenapadne, posunie iná žena a tým mi rozšíri pohľad a vytvorí priestor na novú skúsenosť.  Ženy odovzdávajú ženám.
Čítať viac
20.02.2020

O dcérach, mamách, starých mamách

Mení sa  životné obdobie žien v našej rodine a ja mám rada malé zastavenia, čas na prechodové rituály. Tie môžu mať rôznu podobu. Napríklad aj takúto. Článok, v ktorom som pomenovala proces zmien, ktoré sa nám ženám prirodzene dejú. Učím sa  vnútorné aj vonkajšie zmeny zdieľať.
Čítať viac
04.02.2020

Ako byť milujúcim partnerom/partnerkou?

Otázka, ktorú sme si už možno v živote položili. A pravdepodobne sme na ňu našli aj pár vlastných odpovedí. A možno sme takúto otázku položili aj ľuďom okolo a ich odpovede nás inšpirovali. Moja skúsenosť je taká, že ak  začnem venovať pozornosť nejakej téme, tak sa začnú diať veci, ktoré sa s ňou spájajú. 
Čítať viac
06.01.2020

Rok 2019 v Súlade

Správa o činnosti oz Súlad pre rok 2019. Všetky uvedené akcie sme úspešne zrealizovali.
Čítať viac
27.02.2019

Rok 2018 v Súlade

Výročná správa o činnosti oz Súlad pre rok 2018.  Zahŕňa všetky aktivity, ktoré boli úspešne zrealizované.  
Čítať viac
16.03.2018

Rok 2017 v Súlade

Správa o činnosti oz Súlad pre rok 2017. Uvedené akcie boli všetky úspešne zrealizované.
Čítať viac
10.11.2019

Musíme na sebe pracovať!

Ja na sebe pracujem a on nie. Práca na sebe je ťažká. On/Ona na sebe nechce pracovať. Nemám čas na prácu na sebe. Takéto vety počúvam pri svojich stretnutiach s ľuďmi. Vedú ma k otázke. Premýšľali sme niekedy nad tým, čo  je vlastne práca na sebe?
Čítať viac
05.11.2019

Keď mailing listy potešia

Vďaka, že to nevzdávaš a píšeš maily o svojich aktivitách. 
Čítať viac
04.11.2019

Lektorka a podporné skupiny

Vytvárame priestor pre ľudí, ktorí majú záujem vedieť viac o lektorskej práci a podporných skupinách. Potrebujú sa v sebe zorientovať, chcú vedieť viac o možnostiach v podpornej skupine, potrebujú podporiť, overiť si svoje zručnosti, vnímať široké možnosti, získať istotu a byť súčasťou skupiny, kde sú podobne naladení ľudia.
Čítať viac
23.10.2019

Cesty lásky v živote ženy

Cesty lásky v živote ženy. Čaká nás posledný víkend a ja som mala potrebu zhrnúť doterajšiu cestu lásky rokom. Čo všetko sa dialo, čo sme sa naučili, čo sme si odovzdali a ako sme žili ženské víkendy spolu:)
Čítať viac
27.08.2019

Kráľovná svojho života

Určite sa k vám vrátim na takéto stretnutie, zasa otvorím alebo upevním svoje cesty.
Čítať viac
27.08.2019

Zážitok z pohybového stretnutia

Posielam konečne aj ja svoju referenciu zo stretnutia  Dala som do návrhu tému pomoc – schopnosť žiadať o pomoc – schopnosť dať pomoc – pocity pri tom. 
Čítať viac
09.12.2018

Cesta ženy k radosti

Na čo zameriame pozornosť, to rastie. V tomto roku to bola radosť. Vznikala v našej vnútornej rodine a verím, že sme ju prenášali aj do tej vonkajšej, ktorú tvoríme so svojimi mužmi a deťmi. Odkrývali sme tajomstvá detského princípu, spoznávali  mužský princíp a vnímali rovnováhu a možnosti  ženského princípu v nás. V ženskom kruhu sme sa delili o skúsenosti, zážitky, inšpirácie, hrali sme sa, smiali, liečili, relaxovali. A už je tento krásny čas za nami:)
Čítať viac
17.10.2018

Rozvod

Môj rozhovor s redaktorkou časopisu HAPPY priniesol takýto text na tému Rozvod. Táto téma je mi blízka, prešla som rozvodom, získala mnoho skúseností a odpozorovala procesy, ktorými prechádzame pred rozchodom alebo rozvodom ale aj po nich, kde uzatvárame vzťahy s mužmi aby sme mohli ísť ďalej. S týmito témami často s ľuďmi pracujem.  
Čítať viac
26.10.2018

Rozhovor na JOJ

Prijala som pozvanie do relácie Supermama v televízii JOJ. Môžete si pozrieť rozhovor o menštruácii a menopauze v skratke. Tieto dve témy sú omnoho širšie, tu vidíme skôr praktickú časť:)
Čítať viac
02.11.2018

Rozhovor na CT 1

Dostali sme pozvanie ČT do relácie SAMA DOMA. Pozvanie sme prijali a užili si krásne spoločné chvíle v televízii. Alžbetka točila JOGÍNKOV pre ČTD a s touto reláciou má skúsenosti. Môžem napísať a myslím, že za všetky tri, bolo to skvelééé.  
Čítať viac
08.09.2018

Skúsenosti a zážitky

Na mojej ceste skúmania možností, odhaľovania svojich nevidených potlačených častí, na ceste z obete k tvorkyni svojho šťastia som Janku niekoľko krát požiadala o jej čas.
Čítať viac
14.07.2018

Moje telo, moja hra

Hry ma priťahujú z dvoch dôvodov. Prvý je „pocit slobody“, ktorý pri hre zažíva snáď každý (niekto automaticky, iný si ho musí dovoliť a dopriať) a druhý „pocit neslobody“, ktorý je daný pravidlami hry, bez ktorých by samotná hra nemohla existovať. Tým, že účastník pristupuje na tieto pravidlá (ktoré nikdy nie sú 100% dané a aj s nimi sa môžeme donekonečna hrať), vytvára priestor, v ktorom hra prebieha a v ktorom sa vďaka nej môže realizovať, spoznávať, uvoľňovať, či naopak prekračovať svoje limity.   
Čítať viac
23.05.2018

Cesta ženy k radosti - mužský princíp v nás

Zážitok víkendového stretnutia z objavovania kvalít mužského princípu a hľadania ciest pre zdravšie partnerské vzťahy.
Čítať viac