SÚLAD | Občianske zdurženie SÚLAD | Občianske zdurženie
12.02.2024

Cesta Mexikom

Keď som sa rozhodla kúpiť letenku do Mexika, prežívala som smútok z odlúčenia. Letenka bola náplasťou na bolesť a čím viac sa blížil termín letu, tak som vnímala, že je príležitosťou na moju vnútornú zmenu. Cítila som, že niečo podstané vo mne, bude po návrate inak 🙂
Čítať viac
11.12.2023

Podporuje nás to, čomu veríme

Dávam do pozornosti túto vetu a píšem malú inšpiráciu k premýšľaniu nad ňou. Táto veta mnou od včera rezonuje a vedie ma k zamysleniu sa nad tým, aké podoby VIERY v sebe nosím.
Čítať viac
15.11.2023

KONCE a začiatky

Minulý týždeň som cítila, ako mi telo láskavo hovorí : „Spomaľ.“ Plný diár, ktorý je v súlade s orientáciou na svet vonkajší, mi radil niečo iné. Ignorovala som upozornenie tela, nasledovala som vonkajšie podnety, dobrovoľne som včas neodstúpila.
Čítať viac

Skúsenosti v podpornej skupine

Stretnutia ľudí v podporných skupinách prinášajú do každodenného života nové podnety. Vzdelávanie pre lektorky, ktoré majú zámer skupiny organizovať a viesť  je zaujímavou a užitočnou skúsenosťou. Vzdelávanie prospeje všetkým
Čítať viac
16.05.2023

Lektor v podpornej skupine

Nefotím na  akciách, ktoré robím ľudí. Priznám sa, nikdy mi to počas diania nenapadne. Mojou prioritou je, že účastníci odchádzajú s tým, čo potrebujú do ďalšieho života.
Čítať viac
27.03.2023

O mamách a dcérach alebo sila spojenia

Oslovili ma na rozhovor dve mladé ženy a pripravili pre mňa otázky. Dva roky som mala text uložený v pc a teraz som sa rozhodla zdieľať ho. Verím, že podporí vzťah medzi mamami a dcérami a ozrejmí niektoré súvislosti.     
Čítať viac
24.01.2022

Tvorím si svoj život

Rada zdieľam svoje skúsenosti a odovzdávam ich ďalej pri rozhovoroch alebo na tvorivých stretnutiach. Spájať skúsenosť, myšlienky a činy, pomáha tvoriť nové možnosti. Práve táto doba nás k tomu vyzýva.
Čítať viac
09.11.2021

Jesenné upratovanie

Upratujeme, vyhadzujeme, čistíme okolo seba a často aj v sebe. Zisťujeme na čom lipneme a čo sme ochotné pustiť ďalej.  Plynieme s jeseňou, je pre nás vzorom, učí nás uvoľniť, odovzdať, ukončiť, umrieť v rôznych podobách.
Čítať viac
07.09.2021

Cítim zmenu

Je mi cťou, že sprevádzam ľudí, ktorí majú chuť a odvahu „hrať “ sa so svojim potenciálom a životom. Som vďačná za ocenenie ale ešte vďačnejšia som za zdieľanie takýchto životných posunov, sú inšpirujúce pre ostatných. Sú dôkazom, že ak urobíme rozhodnutie smerujúce k rastu, sprievodcovia a možnosti ako kráčať svojou cestou prichádzajú.
Čítať viac
05.02.2021

ZELENÁ LÚKA

Mám pocit, že stojím na pomyselnej hranici medzi svetmi. Vyberám si z možností, ktoré vnímam, že sú k dispozícii. Čo všetko treba na to aby sme urobili prvé kroky?
Čítať viac
20.11.2020

Prežívame tehotenstvo a pôrod so svojimi dcérami.

Touto vetou otváram tému, o ktorej veľa nehovoríme. Cítim, vidím a počujem, ako sa my ženy pomaly učíme rozprávať o rôznych  témach, ktoré sa týkajú nášho života a to je úžasné.  Dávame o sebe vedieť.
Čítať viac
06.11.2020

SPOLU je v nás

Stovky stretnutí s ľuďmi v podporných skupinách ma presvedčili: SPOLU je v nás.  
Čítať viac
01.11.2020

Traumy socializmu ako dnešné príležitosti.

Dnes ráno som sa zobudila zo sna, ktorý ma prekvapil.
Čítať viac
30.10.2020

Príbeh jednej ženskej duše

Máme čas dušičiek, čas spájania sa duší. Postupne, v priebehu života sa poskladal príbeh mojej duše do podoby, ktorá dáva hlboký zmysel. Možno vás inšpirujem, možno sa v príbehu nájdete a možno si poviete, že sú to bludy. Každý postoj je v poriadku.
Čítať viac
28.10.2020

Pochopenie

Každý rast na tejto Zemi začína zvnútra.
Čítať viac
02.10.2020

Čo všetko vidíme na dianí v spoločnosti

Spoločenské dianie nás upozorňuje na mnohé témy. Mňa v tomto období zaujala jedna z nich. Je to téma talentov, silných a slabých stránok, ktoré sa teraz v krízovej dobe výrazne prejavujú. Kritizujeme ľudí, nadávame, hodnotíme. Z môjho pohľadu sú to ľudia, ktorých talent je nezlučiteľný s pozíciou, na ktorej sa ocitli.  
Čítať viac
18.09.2020

Liečivý RODOSTROM

Rodostrom môže byť  nástrojom sebapoznávania a zároveň spoznávania života cez svojich predkov. Stretávam sa najčastejšie s tým, že ľudia túžia po plnohodnotných vzťahoch s blízkymi a myslím, že to máme mnohí spoločné.
Čítať viac
29.08.2020

Ako som sa zamilovala

Keď som prvý raz chytila chlapcov na ruky, poďakovala som im za to, že si nás vybrali. 
Čítať viac
31.07.2020

Srdce v kruhu žien

Stretnutia žien v Leviciach sme v spolupráci s ROS Levice robili 6 rokov. Vyzerá, že máme pauzu z rôznych dôvodov. A tak pridávam pár reakcií žien na tieto akcie, ktoré mali z môjho pohľadu zmysel.
Čítať viac
01.06.2020

Umenie my a čas

Prijala som pozvanie od priateľky Janky Anděl Šustrovej do relácie Umenie my a čas.  Veľmi rada rozprávam o umeleckých terapiách, s ktorými pracujem a toto bola príležitosť.
Čítať viac
01.06.2020

Sen o nenaplnenej láske

Sny dopĺňajú a rozširujú realitu. Prinášajú odkazy, ktoré potrebujeme aby sme pochopili, prijali, žili.
Čítať viac
25.05.2020

Čo som sa naučila v čase obmedzení

Pomaly sa otvárame. Počujem a vidím ako nás ovplyvnila situácia, z ktorej vychádzame. Robíme opatrné kroky a skladáme si život z toho, čo sme poznali, spoznali a po čom túžime.
Čítať viac
21.04.2020

Sme spolu, každá za seba

PODPORNÉ SKUPINY sú pre nás chvíľou zastavenia, zamyslenia, uvoľnenia, chvíľou pre hlbšie rozhovory.  Môžeme sa na ne pozrieť ako na najprirodzenejšiu formu učenia sa zo skúseností iných, ako na  prevenciu duševného zdravia ale aj ako na spoločný zdroj sily a podpory. 
Čítať viac
18.04.2020

SPOLU vychádza z nás

Čo sa pamätám vždy idem svojou cestou. Mala som obdobia v živote, keď som si myslela, že som divná. Ako plynul čas a ja som sa spoznávala, začala som si ceniť svoju schopnosť a silu ísť cestou, ktorá vychádza zo mňa. Vychádza z mojich potrieb, možností a schopností, zo skúseností, z toho, čo ma fascinuje, zaujíma, z toho, čo potrebujem na tomto svete vytvárať. 
Čítať viac
11.04.2020

VODA, to sme my

VODA. Moju úvahu o vode otvorili ráno inšpirácie, ktoré som videla na FB. A tak sa podelím o to, ako vnímam túto tému. 
Čítať viac
10.04.2020

Láska, závislosť, povinnosť

Zbieram inšpirácie so stretnutí s ľuďmi a spájam ich s mojimi skúsenosťami. Možno túžite oživiť alebo podporiť niektorý z vašich vzťahov a tak prinášam pohľad, ktorý možno s vami zarezonuje.
Čítať viac
06.04.2020

Schopnosti dievčaťa

Píšem tieto riadky lebo rada podporujem ženy. Vidím aké sme úžasné, koľko schopností máme. A vidím aj to, aké je ťažké pre ženu samotnú vidieť to, čo sa v nej skrýva. Cez schopnosti, ktoré máme, môžeme vidieť seba.
Čítať viac

Používame otázky v komunikácii?

Používame vo svojej komunikácii otázky? Vieme, že otázkami prejavujeme záujem, vyzývame k spoznávaniu, premýšľaniu, k aktivite. Môžeme ich klásť sebe alebo ľuďom okolo. Všimli sme si, že na niektoré otázky ľudia neodpovedia?  Prečo je to tak?
Čítať viac
26.03.2020

Život inak

Dnes je posledný štvrtok v mesiaci. Za normálnych okolností, by som dnes popoludní cestovala do Zvolena. Do Súladu.
Čítať viac
22.03.2020

Pohyb do domáceho prostredia

Moje obľúbené stretnutia s voľným pohybom v skupinách môžem v tomto čase robiť inak. Hľadám preto možnosti, ako. Voľný pohyb túžim posunúť bližšie k ľuďom, do rodín. Telá pohyb potrebujú napriek možnostiam, ktoré aktuálne máme. Možno práve tieto inšpirácie sa vám hodia. Mne slúžia dlhé roky na uvoľnenie, aktivovanie, spoznávanie tela a seba,  zažívanie radosti a vďačnosti.  
Čítať viac
11.03.2020

Starám sa o svoje telo, myseľ, emócie a dušu

Stretnutia pre ženy majú liečivý účinok. A liečiť sa môžeme aj vzájomnými inšpiráciami, ktoré si na stretnutiach odovzdávame. Čo mňa možno nikdy nenapadne, posunie iná žena a tým mi rozšíri pohľad a vytvorí priestor na novú skúsenosť.  Ženy odovzdávajú ženám.
Čítať viac
20.02.2020

O dcérach, mamách, starých mamách

Mení sa  životné obdobie žien v našej rodine a ja mám rada malé zastavenia, čas na prechodové rituály. Tie môžu mať rôznu podobu. Napríklad aj takúto. Článok, v ktorom som pomenovala proces zmien, ktoré sa nám ženám prirodzene dejú. Učím sa  vnútorné aj vonkajšie zmeny zdieľať.
Čítať viac
04.02.2020

Ako byť milujúcim partnerom/partnerkou?

Otázka, ktorú sme si už možno v živote položili. A pravdepodobne sme na ňu našli aj pár vlastných odpovedí. A možno sme takúto otázku položili aj ľuďom okolo a ich odpovede nás inšpirovali. Moja skúsenosť je taká, že ak  začnem venovať pozornosť nejakej téme, tak sa začnú diať veci, ktoré sa s ňou spájajú. 
Čítať viac
06.01.2020

Rok 2019 v Súlade

Správa o činnosti oz Súlad pre rok 2019. Všetky uvedené akcie sme úspešne zrealizovali.
Čítať viac
27.02.2019

Rok 2018 v Súlade

Výročná správa o činnosti oz Súlad pre rok 2018.  Zahŕňa všetky aktivity, ktoré boli úspešne zrealizované.  
Čítať viac
16.03.2018

Rok 2017 v Súlade

Správa o činnosti oz Súlad pre rok 2017. Uvedené akcie boli všetky úspešne zrealizované.
Čítať viac
10.11.2019

Musíme na sebe pracovať!

Ja na sebe pracujem a on nie. Práca na sebe je ťažká. On/Ona na sebe nechce pracovať. Nemám čas na prácu na sebe. Takéto vety počúvam pri svojich stretnutiach s ľuďmi. Vedú ma k otázke. Premýšľali sme niekedy nad tým, čo  je vlastne práca na sebe?
Čítať viac
05.11.2019

Keď mailing listy potešia

Vďaka, že to nevzdávaš a píšeš maily o svojich aktivitách. 
Čítať viac
04.11.2019

Lektorka a podporné skupiny

Vytvárame priestor pre ľudí, ktorí majú záujem vedieť viac o lektorskej práci a podporných skupinách. Potrebujú sa v sebe zorientovať, chcú vedieť viac o možnostiach v podpornej skupine, potrebujú podporiť, overiť si svoje zručnosti, vnímať široké možnosti, získať istotu a byť súčasťou skupiny, kde sú podobne naladení ľudia.
Čítať viac
23.10.2019

Cesty lásky v živote ženy

Cesty lásky v živote ženy. Čaká nás posledný víkend a ja som mala potrebu zhrnúť doterajšiu cestu lásky rokom. Čo všetko sa dialo, čo sme sa naučili, čo sme si odovzdali a ako sme žili ženské víkendy spolu:)
Čítať viac
18.10.2019

Vedomý spôsob života

Veľa sa hovorí a píše o vedomejšom spôsobe života, o otváraní vedomia, o vedomej ceste, o vedomom prístupe. A tak sa moja dnešná úvaha spája práve s touto témou. Vidím, že v ľudských životoch vzniká najviac problémov dôsledkom našej nevedomosti. 
Čítať viac
27.08.2019

Kráľovná svojho života

Určite sa k vám vrátim na takéto stretnutie, zasa otvorím alebo upevním svoje cesty.
Čítať viac
27.08.2019

Zážitok z pohybového stretnutia

Posielam konečne aj ja svoju referenciu zo stretnutia  Dala som do návrhu tému pomoc – schopnosť žiadať o pomoc – schopnosť dať pomoc – pocity pri tom. 
Čítať viac
09.12.2018

Cesta ženy k radosti

Na čo zameriame pozornosť, to rastie. V tomto roku to bola radosť. Vznikala v našej vnútornej rodine a verím, že sme ju prenášali aj do tej vonkajšej, ktorú tvoríme so svojimi mužmi a deťmi. Odkrývali sme tajomstvá detského princípu, spoznávali  mužský princíp a vnímali rovnováhu a možnosti  ženského princípu v nás. V ženskom kruhu sme sa delili o skúsenosti, zážitky, inšpirácie, hrali sme sa, smiali, liečili, relaxovali. A už je tento krásny čas za nami:)
Čítať viac
17.10.2018

Rozvod

Môj rozhovor s redaktorkou časopisu HAPPY priniesol takýto text na tému Rozvod. Táto téma je mi blízka, prešla som rozvodom, získala mnoho skúseností a odpozorovala procesy, ktorými prechádzame pred rozchodom alebo rozvodom ale aj po nich, kde uzatvárame vzťahy s mužmi aby sme mohli ísť ďalej. S týmito témami často s ľuďmi pracujem.  
Čítať viac
26.10.2018

Rozhovor na JOJ

Prijala som pozvanie do relácie Supermama v televízii JOJ. Môžete si pozrieť rozhovor o menštruácii a menopauze v skratke. Tieto dve témy sú omnoho širšie, tu vidíme skôr praktickú časť:)
Čítať viac
02.11.2018

Rozhovor na CT 1

Dostali sme pozvanie ČT do relácie SAMA DOMA. Pozvanie sme prijali a užili si krásne spoločné chvíle v televízii. Alžbetka točila JOGÍNKOV pre ČTD a s touto reláciou má skúsenosti. Môžem napísať a myslím, že za všetky tri, bolo to skvelééé.  
Čítať viac
08.09.2018

Skúsenosti a zážitky

Na mojej ceste skúmania možností, odhaľovania svojich nevidených potlačených častí, na ceste z obete k tvorkyni svojho šťastia som Janku niekoľko krát požiadala o jej čas.
Čítať viac
26.08.2018

Hra a jej vplyv na náš život

S mojimi dcérami ma spája veľká láska. A spájajú nás aj rôzne témy, ktorým venujeme svoju pozornosť. Spoločne sa v nich posúvame, lebo každá z nás prináša iný pohľad, inú skúsenosť, každá z nás má v sebe inú životnú energiu, každá z nás si zo sveta berie to, čo ju najviac priťahuje. Jedno však máme spoločné. Rady sa spolu hráme a posúvame to ďalej.
Čítať viac
14.07.2018

Moje telo, moja hra

Hry ma priťahujú z dvoch dôvodov. Prvý je „pocit slobody“, ktorý pri hre zažíva snáď každý (niekto automaticky, iný si ho musí dovoliť a dopriať) a druhý „pocit neslobody“, ktorý je daný pravidlami hry, bez ktorých by samotná hra nemohla existovať. Tým, že účastník pristupuje na tieto pravidlá (ktoré nikdy nie sú 100% dané a aj s nimi sa môžeme donekonečna hrať), vytvára priestor, v ktorom hra prebieha a v ktorom sa vďaka nej môže realizovať, spoznávať, uvoľňovať, či naopak prekračovať svoje limity.   
Čítať viac
23.05.2018

Cesta ženy k radosti - mužský princíp v nás

Zážitok víkendového stretnutia z objavovania kvalít mužského princípu a hľadania ciest pre zdravšie partnerské vzťahy.
Čítať viac
13.02.2018

Zavrite oči a prebuďte všetky zmysly

Článok uverejnený v časopise HAPPY , február 2018
Čítať viac
17.08.2017

Rozvíjanie ženy

Pravidelné stretnutia žien sú pevencia alebo nežiadúci jav?
Čítať viac
26.09.2017

Intuitívny pohyb

Pohyb má veľa podôb. Zážitok s intuitívnym pobybom môže byť prekvapením a zároveň otvorením cesty k sebe.
Čítať viac
05.12.2017

Tvorivá cesta ženy

S jarou sme začali kráčať po tvorivej ceste ženy. Blíži sa zima a za sebou máme posledné stretnutie. Postupne sme prešli rôznymi oblasťami života a venovali pozornosť vzťahu k sebe, láske a partnerským vzťahom, materstvu a zdrojom, ktoré nás podporujú v tomto životnom období. Spoznali sme svoje talenty, porozumeli emóciám, uvideli svoju múdrosť a celý rok sme s láskou ukončili, aby mohlo prísť zas niečo nové. Srdečne ďakujem za krásne chvíle.
Čítať viac
19.07.2017

Čas pre seba

Neriešim, len si vyskúšam niečo nové a cítim sa lepšie.
Čítať viac
31.10.2017

Tvorivá cesta ženy

V kruhu som jedinečná, a nie jediná. 
Čítať viac
19.05.2017

Matka a jej podoby

Blíži sa leto a my pomaly otvárame témy matky, materstva, výživy, starostlivosti, otvorenosti, obetavosti, služby. Matka je žena, ktorej zmysel života a prejavenie tvorivosti úzko súvisí so starostlivosťou o iných. Obdobie materstva má svoj začiatok a koniec, má svoje témy, ktorým môžeme venovať pozornosť.
Čítať viac
15.05.2017

Ženy v nás

Svoju ženskosť môžeme vnímať rôznymi spôsobmi. Inšpirujúca môže byť predstava 5. žien, s ktorými sa počas svojho života stretávame. Rozvíjame ich schopnosti v jednotlivých obdobiach života, ktorými prechádzame, ale stretávame sa s nimi aj každý mesiac v našom menštruačnom cykle.
Čítať viac
10.04.2017

Cesta cyklickej ženy - jednodňovky

Veľmi sa teším, Milenka I. bola úžasná a „postavila ma znovu na nohy“,  Janka, si úžasná, ďakujem! S pozdravom        Otka
Čítať viac
17.01.2017

Zo ženských stretnutí

Kordíky, október 2015 a téma Čarodejka“ začala novú etapu môjho života.
Čítať viac
11.04.2017

oslava 10 rokov podporných skupín

27. 4. sa konala oslava 10. výročia podporných skupín vo Zvolene. Ďakujeme vám za to, že nás podporujete .    
Čítať viac
08.03.2017

Keď sa ženy venujú ženám, alebo čo sú to ženské kruhy

Článok bol uverejnený www.ciernalabut.sk 8.3.2017 Autorka: Kristína Hudeková
Čítať viac
08.03.2017

Zo ženských kruhov

Článok bol publikovaný v časopise ZDRAVIE 8. 3. 2017 Autorka: Magdalena Vaculcčiaková
Čítať viac
20.03.2017

Dievča je ako jar

V čase jari sa stretávame s našou vnútornou pannou – s dievčaťom v nás. Vstupujeme s ňou do nových začiatkov, žijeme jej schopnosti, kreativitu, hravosť, sebavedomie. Spoznávajme ju a podporme jej prejavenie sa.
Čítať viac
22.03.2017

Tvorivá cesta ženy

Ak máte v okolí žienku, ktorá by si s nami  ďalšie semináre rada užila, resp. ich potrebovala, budeme vám vďačné za šírenie tejto udalosti či už mailom alebo cez fcb udalosť.
Čítať viac
11.01.2017

Podporné skupiny

Keď sa vám rúca svet, potrebujete pomoc, potrebujete stretnúť ľudí, ktorí vás pochopia,  potrebujete  hľadať cestu ako ísť ďalej, potrebujete vedieť,  na čo sa  sústrediť,  na čo zabudnúť, potrebujete nájsť sami seba, potrebujete sa k sebe vrátiť a vnímať váš svet  inak ako doposiaľ.
Čítať viac
30.03.2017

Osobné konzultácie

Pozdravujem Tento mesiac som viac vnímala svoj menštruačný cyklus a je to obrovský prevrat.  Miška
Čítať viac

Splnený sen

Nebola medzi nami asi 4 roky a tak sa ospravedlňovala. Vraj štvrtky nemôže ale včera prišla, lebo mala potrebu prísť o sebe niečo povedať a poďakovať sa za podporu, ktorú na ženskom stretnutí dostala a ktorá ju posunula smerom k jej snu.
Čítať viac
06.01.2017

Podporné skupiny

Som vydatá, matka dvoch detí. Môj život bol, a opäť je, prechádzka ružovou záhradou.
Čítať viac
18.01.2017

Ženské rozhovory

Ženské skupiny:  Ženy ktoré tam chodia sú pre  mňa príkladom, ako sa človek môže zlepšovať. Vážim si všetky príspevky, ktoré sa  tam povedia, pretože mi ukazujú, že aj takýto je život. 
Čítať viac
16.01.2017

V súlade s cyklami

Článok bol uverejnený na www. časopisbohyne.cz 16.1.2017 autor: Zuzana Mališová
Čítať viac
25.03.2017

Menopauza v živote ženy I.

Menopauza. To hrozné slovo, ktoré radšej ani nevysloviť nahlas. Prináša problémy, choroby, zmeny, na ktoré často nie sme vôbec pripravené. Ako to prežiť? V čom hľadať útechu? Čaká nás vôbec niečo pozitívne? Odpoveď vám možno prinesie prvá časť rozhovoru s Jankou Vaculčiakovou, ktorá vedie ženské stretnutia, a ktorá skúma tému menopauzy teoreticky aj prakticky.
Čítať viac
25.03.2017

Menopauza v živote ženy II.

V prvej časti rozhovoru s Jankou Vaculčiakovou sme hovorili o menopauze – období kráľovnej, čarodejky. Na množstvo otázok žien, vedia odpovedať samotné ženy. Umožňujú to stretnutia žien, generácií, ale aj individualít, ktoré si vedia veľa odovzdať. Na akom základe sa ženy môžu stretávať?
Čítať viac
28.02.2017

Rozhovor s Ivetkou

Prvá skúsenosť bola na základe zvedavosti. Janka mala skupinu vo Zvolene na tému Vzťahy. Nakoľko som riešila neustálu nerovnováhu, ktorú mi zdanlivo spôsobovali muži, som prišla… Tam som pocítila, že žena môže byť aj jemná a zároveň silná, že taká chcem byť, ženská. ..nie stroj, ktorý musí, ale cítiaca bytosť, ktorá môže…
Čítať viac
25.01.2017

Ženské kruhy musíte zažiť!

Článok bol uverejnený na www.ženyvmeste.sk  25.1. 2017 autor: Magdalena Vaculčiaková
Čítať viac
20.03.2017

Tvorivá cesta ženy

Teším sa, takýto veselý kruh a zároveň podporný tu ešte nebol. Prajem každej žienke, aby zažila tento druh rodiny…
Čítať viac
06.01.2017

Keď ženy končia a začínajú

Chcem sa vám poďakovať za zážitok pre všetky zmysly, ktorý som vďaka vám precítila počas troch dní na Zaježovej.
Čítať viac
10.01.2017

Odporúčanie

Ostatným ženám by som odkázala len toto:
Čítať viac