SÚLAD | Občianske zdurženie SÚLAD | Občianske zdurženie
17.08.2017

Rozvíjanie ženy

Pravidelné stretnutia žien sú pevencia alebo nežiadúci jav?
Čítať viac
26.09.2017

Intuitívny pohyb

Pohyb má veľa podôb. Zážitok s intuitívnym pobybom môže byť prekvapením a zároveň otvorením cesty k sebe.
Čítať viac
05.12.2017

Tvorivá cesta ženy

S jarou sme začali kráčať po tvorivej ceste ženy. Blíži sa zima a za sebou máme posledné stretnutie. Postupne sme prešli rôznymi oblasťami života a venovali pozornosť vzťahu k sebe, láske a partnerským vzťahom, materstvu a zdrojom, ktoré nás podporujú v tomto životnom období. Spoznali sme svoje talenty, porozumeli emóciám, uvideli svoju múdrosť a celý rok sme s láskou ukončili, aby mohlo prísť zas niečo nové. Srdečne ďakujem za krásne chvíle.
Čítať viac
19.05.2017

Matka a jej podoby

Blíži sa leto a my pomaly otvárame témy matky, materstva, výživy, starostlivosti, otvorenosti, obetavosti, služby. Matka je žena, ktorej zmysel života a prejavenie tvorivosti úzko súvisí so starostlivosťou o iných. Obdobie materstva má svoj začiatok a koniec, má svoje témy, ktorým môžeme venovať pozornosť.
Čítať viac
15.05.2017

Ženy v nás

Svoju ženskosť môžeme vnímať rôznymi spôsobmi. Inšpirujúca môže byť predstava 5. žien, s ktorými sa počas svojho života stretávame. Rozvíjame ich schopnosti v jednotlivých obdobiach života, ktorými prechádzame, ale stretávame sa s nimi aj každý mesiac v našom menštruačnom cykle.
Čítať viac
08.03.2017

Keď sa ženy venujú ženám, alebo čo sú to ženské kruhy

Článok bol uverejnený www.ciernalabut.sk 8.3.2017 Autorka: Kristína Hudeková
Čítať viac
08.03.2017

Zo ženských kruhov

Článok bol publikovaný v časopise ZDRAVIE 8. 3. 2017 Autorka: Magdalena Vaculcčiaková
Čítať viac
20.03.2017

Panna je ako jar

V čase jari sa stretávame s našou vnútornou pannou – s dievčaťom v nás. Vstupujeme s ňou do nových začiatkov, žijeme jej schopnosti, kreativitu, hravosť, sebavedomie. Spoznávajme ju a podporme jej prejavenie sa.
Čítať viac
16.01.2017

V súlade s cyklami

Článok bol uverejnený na www. časopisbohyne.cz 16.1.2017 autor: Zuzana Mališová
Čítať viac
25.03.2017

Menopauza v živote ženy I.

Menopauza. To hrozné slovo, ktoré radšej ani nevysloviť nahlas. Prináša problémy, choroby, zmeny, na ktoré často nie sme vôbec pripravené. Ako to prežiť? V čom hľadať útechu? Čaká nás vôbec niečo pozitívne? Odpoveď vám možno prinesie prvá časť rozhovoru s Jankou Vaculčiakovou, ktorá vedie ženské stretnutia, a ktorá skúma tému menopauzy teoreticky aj prakticky.
Čítať viac
25.03.2017

Menopauza v živote ženy II.

V prvej časti rozhovoru s Jankou Vaculčiakovou sme hovorili o menopauze – období kráľovnej, čarodejky. Na množstvo otázok žien, vedia odpovedať samotné ženy. Umožňujú to stretnutia žien, generácií, ale aj individualít, ktoré si vedia veľa odovzdať. Na akom základe sa ženy môžu stretávať?
Čítať viac
28.02.2017

Rozhovor s Ivetkou

Prvá skúsenosť bola na základe zvedavosti. Janka mala skupinu vo Zvolene na tému Vzťahy. Nakoľko som riešila neustálu nerovnováhu, ktorú mi zdanlivo spôsobovali muži, som prišla… Tam som pocítila, že žena môže byť aj jemná a zároveň silná, že taká chcem byť, ženská. ..nie stroj, ktorý musí, ale cítiaca bytosť, ktorá môže…
Čítať viac
25.01.2017

Ženské kruhy musíte zažiť!

Článok bol uverejnený na www.ženyvmeste.sk  25.1. 2017 autor: Magdalena Vaculčiaková
Čítať viac
16.04.2017

Čas pre seba

Veľká noc. Úplne iná ako všetky doteraz. Rozhodla som sa, že si darujem čas pre seba. A tak sa stalo. V tomto vzácnom čase prišla na svet žena, Jar. Moja prvá olejomaľba.
Čítať viac