SÚLAD | Občianske zdurženie SÚLAD | Občianske zdurženie
15.11.2023

KONCE a začiatky

Minulý týždeň som cítila, ako mi telo láskavo hovorí : „Spomaľ.“ Plný diár, ktorý je v súlade s orientáciou na svet vonkajší, mi radil niečo iné. Ignorovala som upozornenie tela, nasledovala som vonkajšie podnety, dobrovoľne som včas neodstúpila.
Čítať viac
16.05.2023

Lektor v podpornej skupine

Nefotím na  akciách, ktoré robím ľudí. Priznám sa, nikdy mi to počas diania nenapadne. Mojou prioritou je, že účastníci odchádzajú s tým, čo potrebujú do ďalšieho života.
Čítať viac
27.03.2023

O mamách a dcérach alebo sila spojenia

Oslovili ma na rozhovor dve mladé ženy a pripravili pre mňa otázky. Dva roky som mala text uložený v pc a teraz som sa rozhodla zdieľať ho. Verím, že podporí vzťah medzi mamami a dcérami a ozrejmí niektoré súvislosti.     
Čítať viac
24.01.2022

Tvorím si svoj život

Rada zdieľam svoje skúsenosti a odovzdávam ich ďalej pri rozhovoroch alebo na tvorivých stretnutiach. Spájať skúsenosť, myšlienky a činy, pomáha tvoriť nové možnosti. Práve táto doba nás k tomu vyzýva.
Čítať viac
09.11.2021

Jesenné upratovanie

Upratujeme, vyhadzujeme, čistíme okolo seba a často aj v sebe. Zisťujeme na čom lipneme a čo sme ochotné pustiť ďalej.  Plynieme s jeseňou, je pre nás vzorom, učí nás uvoľniť, odovzdať, ukončiť, umrieť v rôznych podobách.
Čítať viac
07.09.2021

Cítim zmenu

Je mi cťou, že sprevádzam ľudí, ktorí majú chuť a odvahu „hrať “ sa so svojim potenciálom a životom. Som vďačná za ocenenie ale ešte vďačnejšia som za zdieľanie takýchto životných posunov, sú inšpirujúce pre ostatných. Sú dôkazom, že ak urobíme rozhodnutie smerujúce k rastu, sprievodcovia a možnosti ako kráčať svojou cestou prichádzajú.
Čítať viac
20.11.2020

Prežívame tehotenstvo a pôrod so svojimi dcérami.

Touto vetou otváram tému, o ktorej veľa nehovoríme. Cítim, vidím a počujem, ako sa my ženy pomaly učíme rozprávať o rôznych  témach, ktoré sa týkajú nášho života a to je úžasné.  Dávame o sebe vedieť.
Čítať viac
06.11.2020

SPOLU je v nás

Stovky stretnutí s ľuďmi v podporných skupinách ma presvedčili: SPOLU je v nás.  
Čítať viac
01.11.2020

Traumy socializmu ako dnešné príležitosti.

Dnes ráno som sa zobudila zo sna, ktorý ma prekvapil.
Čítať viac
30.10.2020

Príbeh jednej ženskej duše

Máme čas dušičiek, čas spájania sa duší. Postupne, v priebehu života sa poskladal príbeh mojej duše do podoby, ktorá dáva hlboký zmysel. Možno vás inšpirujem, možno sa v príbehu nájdete a možno si poviete, že sú to bludy. Každý postoj je v poriadku.
Čítať viac
31.07.2020

Srdce v kruhu žien

Stretnutia žien v Leviciach sme v spolupráci s ROS Levice robili 6 rokov. Vyzerá, že máme pauzu z rôznych dôvodov. A tak pridávam pár reakcií žien na tieto akcie, ktoré mali z môjho pohľadu zmysel.
Čítať viac
01.06.2020

Umenie my a čas

Prijala som pozvanie od priateľky Janky Anděl Šustrovej do relácie Umenie my a čas.  Veľmi rada rozprávam o umeleckých terapiách, s ktorými pracujem a toto bola príležitosť.
Čítať viac
01.06.2020

Sen o nenaplnenej láske

Sny dopĺňajú a rozširujú realitu. Prinášajú odkazy, ktoré potrebujeme aby sme pochopili, prijali, žili.
Čítať viac
25.05.2020

Čo som sa naučila v čase obmedzení

Pomaly sa otvárame. Počujem a vidím ako nás ovplyvnila situácia, z ktorej vychádzame. Robíme opatrné kroky a skladáme si život z toho, čo sme poznali, spoznali a po čom túžime.
Čítať viac
21.04.2020

Sme spolu, každá za seba

PODPORNÉ SKUPINY sú pre nás chvíľou zastavenia, zamyslenia, uvoľnenia, chvíľou pre hlbšie rozhovory.  Môžeme sa na ne pozrieť ako na najprirodzenejšiu formu učenia sa zo skúseností iných, ako na  prevenciu duševného zdravia ale aj ako na spoločný zdroj sily a podpory. 
Čítať viac
18.04.2020

SPOLU vychádza z nás

Čo sa pamätám vždy idem svojou cestou. Mala som obdobia v živote, keď som si myslela, že som divná. Ako plynul čas a ja som sa spoznávala, začala som si ceniť svoju schopnosť a silu ísť cestou, ktorá vychádza zo mňa. Vychádza z mojich potrieb, možností a schopností, zo skúseností, z toho, čo ma fascinuje, zaujíma, z toho, čo potrebujem na tomto svete vytvárať. 
Čítať viac
11.04.2020

VODA, to sme my

VODA. Moju úvahu o vode otvorili ráno inšpirácie, ktoré som videla na FB. A tak sa podelím o to, ako vnímam túto tému. 
Čítať viac
10.04.2020

Láska, závislosť, povinnosť

Zbieram inšpirácie so stretnutí s ľuďmi a spájam ich s mojimi skúsenosťami. Možno túžite oživiť alebo podporiť niektorý z vašich vzťahov a tak prinášam pohľad, ktorý možno s vami zarezonuje.
Čítať viac
06.04.2020

Schopnosti dievčaťa

Píšem tieto riadky lebo rada podporujem ženy. Vidím aké sme úžasné, koľko schopností máme. A vidím aj to, aké je ťažké pre ženu samotnú vidieť to, čo sa v nej skrýva. Cez schopnosti, ktoré máme, môžeme vidieť seba.
Čítať viac
11.03.2020

Starám sa o svoje telo, myseľ, emócie a dušu

Stretnutia pre ženy majú liečivý účinok. A liečiť sa môžeme aj vzájomnými inšpiráciami, ktoré si na stretnutiach odovzdávame. Čo mňa možno nikdy nenapadne, posunie iná žena a tým mi rozšíri pohľad a vytvorí priestor na novú skúsenosť.  Ženy odovzdávajú ženám.
Čítať viac
20.02.2020

O dcérach, mamách, starých mamách

Mení sa  životné obdobie žien v našej rodine a ja mám rada malé zastavenia, čas na prechodové rituály. Tie môžu mať rôznu podobu. Napríklad aj takúto. Článok, v ktorom som pomenovala proces zmien, ktoré sa nám ženám prirodzene dejú. Učím sa  vnútorné aj vonkajšie zmeny zdieľať.
Čítať viac
04.02.2020

Ako byť milujúcim partnerom/partnerkou?

Otázka, ktorú sme si už možno v živote položili. A pravdepodobne sme na ňu našli aj pár vlastných odpovedí. A možno sme takúto otázku položili aj ľuďom okolo a ich odpovede nás inšpirovali. Moja skúsenosť je taká, že ak  začnem venovať pozornosť nejakej téme, tak sa začnú diať veci, ktoré sa s ňou spájajú. 
Čítať viac
06.01.2020

Rok 2019 v Súlade

Správa o činnosti oz Súlad pre rok 2019. Všetky uvedené akcie sme úspešne zrealizovali.
Čítať viac
27.02.2019

Rok 2018 v Súlade

Výročná správa o činnosti oz Súlad pre rok 2018.  Zahŕňa všetky aktivity, ktoré boli úspešne zrealizované.  
Čítať viac
16.03.2018

Rok 2017 v Súlade

Správa o činnosti oz Súlad pre rok 2017. Uvedené akcie boli všetky úspešne zrealizované.
Čítať viac
10.11.2019

Musíme na sebe pracovať!

Ja na sebe pracujem a on nie. Práca na sebe je ťažká. On/Ona na sebe nechce pracovať. Nemám čas na prácu na sebe. Takéto vety počúvam pri svojich stretnutiach s ľuďmi. Vedú ma k otázke. Premýšľali sme niekedy nad tým, čo  je vlastne práca na sebe?
Čítať viac
05.11.2019

Keď mailing listy potešia

Vďaka, že to nevzdávaš a píšeš maily o svojich aktivitách. 
Čítať viac
04.11.2019

Lektorka a podporné skupiny

Vytvárame priestor pre ľudí, ktorí majú záujem vedieť viac o lektorskej práci a podporných skupinách. Potrebujú sa v sebe zorientovať, chcú vedieť viac o možnostiach v podpornej skupine, potrebujú podporiť, overiť si svoje zručnosti, vnímať široké možnosti, získať istotu a byť súčasťou skupiny, kde sú podobne naladení ľudia.
Čítať viac
23.10.2019

Cesty lásky v živote ženy

Cesty lásky v živote ženy. Čaká nás posledný víkend a ja som mala potrebu zhrnúť doterajšiu cestu lásky rokom. Čo všetko sa dialo, čo sme sa naučili, čo sme si odovzdali a ako sme žili ženské víkendy spolu:)
Čítať viac
18.10.2019

Vedomý spôsob života

Veľa sa hovorí a píše o vedomejšom spôsobe života, o otváraní vedomia, o vedomej ceste, o vedomom prístupe. A tak sa moja dnešná úvaha spája práve s touto témou. Vidím, že v ľudských životoch vzniká najviac problémov dôsledkom našej nevedomosti. 
Čítať viac